iOS 17.3 Güncellemesi Yayınlandı – Yenilikler Neler ?

iOS işletim sisteminin yeni büyük güncellemesi yayınlandı. iOS 17.3 güncellemesi yayınlandı. Bu güncelleme iOS 17 destekleyen tüm iPhone modelleri için halka açık bir şekilde yayınlandı. iOS 17.3 güncellemesinin yeniliklerini bu videoda konuşalım.

Çalınan Cihaz Koruması

iOS 17.3’ün ön plana çıkan özelliği kesinlikle Çalınan Cihaz Koruması özelliğidir. Bu özellik ile amaçlanan şey iPhone’unuzun güvenliğine yeni bir katman eklemektir. iPhone, ev ve iş gibi güvenilir adreslerin dışındaysa hassas verilere erişmek için Face ID sormaktadır. AYnı zamanda şifre değiştirmek ya da iPhone’u sıfırlamak gibi işlemlere de iPhone biraz gecikme eklemektedir.

AppleCare ve Garanti

Ayarlar > Genel > AppleCare ve Garanti menüsü hakkında konuşmak istiyorum. Bu menüde artık Apple kimliğimiz ile ilişkilendirilmiş cihazları görmek mümkündür. Eskiden sadece mevcut cihaza bağlı cihazları görebiliyorduk. Aynı zamanda bu menüde gösterilen cihazların ikonlarında da bir güncelleme mevcut.

iOS 17.3 Güncellemesi Sıvı Algılandı Uyarısı

iPhone’un şarj girişi herhangi bir nedenden dolayı ıslandığında size bir uyarı gelmekteydi. Daha doğrusu şarj girişi ıslandıktan sonra iPhone’u şarja bağladığınızda bir uyarı geliyordu. Artık bu uyarıyı gördüğünüzde farklı bir ses duyacaksınız.

Modem Yazılım Güncellemesi

Modem yazılımında iOS 17.3 ile birlikte bir güncelleme var. Bu güncelleme sayesinde kablosuz bağlantılarda iyileştirme olduğu şüphesiz. Modem yazılımını güncellemek için ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. iOS 17.3’ü yüklediğinizde iPhone’da bulunan modem yazılımı da güncellenmiş olacaktır.

Ses Yükseklik Animasyonu

Apple Müzik uygulamasın açıp sesi sona kadar açtıktan sonra biraz daha açmak istediğinizde ses yükseklik kontrolcüsünde bir animasyon göreceksiniz. Bu animasyon yanlış hatırlamıyorsam önceki sürümlerde bulunmuyordu.

Ortak Çalma Listeleri

İlk defa iOS 17.2’nin beta sürümünde kendisini gösteren ortak çalma listeleri yeni güncelleme ile karşımıza yeniden geldi. Henüz benim bir türlü aktifleştiremediğim ortak çalma listelerini Apple Müzik uygulaması üzerinden oluşturduğunuz çalma listelerinde aktive edebilirsiniz. Aynı zamanda ortak çalma listesindeki müziklere reaksiyonlar ile tepki de verebiliyormuşsunuz ancak ben gene bu özelliği göremedim. Herhalde Türkiye bölgesi için bu özellik aktive edilememiş olabilir diye düşünüyorum. Ancak sizde bu özellik aktive oldu mu lütfen aşağıda yorum satırında belirtin.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir