iOS 17.3 Güncellemesi Sonrası Bunları Yapın

Apple tarafından iOS 17 güncellemesini destekleyen tüm iPhone modelleri için bildiğiniz üzere iOS 17.3 güncellemesi yayınlandı. Bu güncellemenin yeniliklerini ve özelliklerini konuştuğumuz bir video zaten var. Bu sebepten dolayı bu videoda güncellemenin yeniliklerini konuşmayacağım. Bu videoda iOS 17.3 yükledikten sonra bunları yapın diyebileceğim maddeleri sizinle paylaşacağım.

iOS 17.3 Sonrası Bunları Yapın

Bu yazıda iOS 17.3 güncellemesinin tüm yeniliklerini konuşmayacağım. Çünkü iOS 17.3’ün tüm yeniliklerini konuştuğum farklı bir video kanalda var. O videoyu da izlemediyseniz izlemenizi öneririm.

Çalınan Cihaz Koruması

Bu güncellemeyi ön plana çıkartan özellik olan Çalınan Cihaz Koruması özelliğini kesinlikle açın. Bu özellik sayesinde iPhone’unuz ve Apple kimliğiniz çok daha güvende kalacaktır. iOS 17^ün yeniliklerini konuştuğum videoda bu özellik hakkında detaylı bir şekilde konuştuğum için bu bölümde özelliğin detaylarını geçiyorum.

Operatör Güncellemesi Yapın

iOS 17.3 içerisinde modem yazılım güncellemesi barındırıyor. Bu güncelleme sonrasında iPhone’unuzun kablosuz bağlantılarında iyileştirme olmasını bekliyorum. Modem yazılım güncellemesi yanında operatör yazılım güncellemesi de kullandığınız operatöre göre gelmiş olabilir.

Uygulamaları Güncelleyin

App Store’dan indirmiş olduğunuz uygulama v oyunlar için otomatik güncellemeleri açmış olabilirsiniz. Ancak otomatik güncellemeleri beklemeyin ve eğer otomatik güncellemeler açık değilse de beraber uygulamalarınızı bir güncelleyelim. iOS 17.3 güncellemesini yükledikten sonra uygulamalarınızın da yeni güncellemeye adapte olması önemlidir. Bu sebepten dolayı App Store’u açın. Ardından sağ yukarıdan avatarınıza basın ve tümünü güncelle tuşuna basın.

Apple Ürünlerini Güncelleyin

iOS 17.3 güncellemesi ile birlikte Apple Watch başta olmak üzere iPad ve Apple TV gibi Apple cihazlarına da güncelleme gelmektedir. iPhone’unuz ile tam optimize bir şekilde bu cihazların da çalışabilmesi için bu cihazları da güncellemenizi öneririm.

Kullanmadığınız Uygulamaları Silin

Kullanmandığınız uygulamalar Spotlight araması başta olmak üzere bir çok yazılım ve özellik nedeniyle iPhone’un bataryası başta olmak üzere bir çok kaynağını kullanmaktadır. Bu güncelleme bizim için bir bahane olsun ve Ayarlar > Genel > iPhone Saklama Alanı menüsüne gidelim. Burada kullanmadığımız uygulamaları silelim.

Aynı zamanda belli bir süre kullanmadığımız uygulamaların iPhone tarafından otomatik kaldırılabilmesi için Ayarlar > App Store > Uygulamaları Kaldır özelliğini de açalım. Böylelikle bir süre kullanmadığımız iPhone uygulamaları otomatik olarak kaldırılır. Bu uygulamalara ait veriler iPhone’dan silinmezler. Uygulamayı açmak istediğimizde uygulama App Store’da hala bulunuyor ise uygulama anlık olarak App Store’dan indirilmektedir.

Beta Güncellemeleri Kapatın

iOS 17.3’e erken erişmek için beta güncellemeler özelliğini açmış olabilirsiniz. Artık iOS 17.3 herkese açık bir şekilde yayınlandı. Bence beta güncellemeleri iPhone’unuza daha fazla yüklemeyin ve beta güncellemeleri yüklememek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme > Beta Güncellemeler menüsünden beta güncellemeleri kapatın.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir