iOS 17.3 RC Güncellemesi Yayınlandı – Yenilikler Neler ?

iOS 17.3 RC güncellemesi yayınlandı. O zaman hayırlı olsun diyorum. Çünkü bu demek oluyor ki bir aksilik çıkmaz ise haftaya iOS 17’yi destekleyen tüm iPhone modelleri için iOS 17.3 güncellemesi yayınlancak.

RC dediğimiz sürüm yayınlanmaya aday bir sürümdür. Haftaya yayınlanacak sürüm ile bu sürüm arasında fark olmayacak desek yeridir. Bu güncelleme ekranda gördüğünüz üzere boyut olarak büyük bir şekilde yükleniyor. Bunun sebebi de RC sürüm olması kaynaklıdır. RC sürümdeki güncellemeler genellikle tüm işletim sistemini baştan yüklüyor.

Bu videoda iOS 17.3’ün tüm yeniliklerini konuşmayacağım. iOS 17.3 ile gelen tüm yenilikleri tam sürüm yayınlanınca konuşuruz. Ancak iOS 17.3’ün başlıca özelliklerini ele almak gerekirse bunlardan ilki çalınan cihaz korumasıdır.

iOS 17.3 RC Güncellemesi Yenilikleri

Çalınan Cihaz Koruması: Bu özellik ile iPhone’unuzun çalınmasına karşılık ek bir güvenlik katmanı görevi üstleniyor.

  • Ev ve iş yeri gibi tanımlı olmayan konumlar dışındaysanız Apple kimlik şifresi gibi hassas şifrelerin güncellenmesine ek bir gecikme süresi ekleniyor.
  • Parola gibi hassas verilerinizin gösterilmesi için Face ID gibi biyometrik veriler gerekiyor.

Apple Müzik içerisinde ortak çalma listeleri bulunuyor. Aynı zamanda ortak çalma listeleri için tepkiler de iOS 17.3 güncellemesi ile aktive edildi.

Otellerde AirPlay denilen bir özelliğimiz var. Bu özellik tabiki de desteklenen cihazlar ve desteklenen otellerde bulunuyor. Otel odasında bulunan televizyonun yanındaki QR kodu okutarak AirPlay özelliği üzerinden televizyonda görüntü aktarımı yapabiliyorsunuz.

Unity duvar kağıdı koleksiyonu da RC güncellemesi ile birlikte geldi. 23 Ocakta satışa sunulacak olan Unity Apple Watch kordonlarındaki tasarım diline hakim olan duvar kağıtlarını da iOS 17.3 güncellemesi ile birlikte kullanabileceksiniz.

Meraklıları için video içerisinde test sonuçları da bulunuyor. iOS 17.3 RC sürüm yüklü olan iPhone 14 Pro’dan bu test sonuçlarını paylaşıyorum.

Bu güncellemenin henüz size gelmemesinin sebebi bu güncellemenin bir beta sürüm güncellemesi olmasıdır. Henüz bu sürüm yayınlanmaya aday bir sürüm olsa da tamamlanmış bir sürüm değildir. Tamamlanan sürüm haftaya tüm kullanıcılar için yayınlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir