Bilinmeyen iPhone Özellikleri 9 Adet – Ocak 2024

Kullanmakta olduğumuz iPhone modelleri bizim farkında olmadığımız bir çok özelliğe sahiptir. Bu özellikleri zaman zaman sizinle paylaşmaya çalışıyorum ancak yorumlarda ben de bazılarını sizlerden öğreniyorum. Bu videoda bilinmeyen iPhone özellikleri konuşacağız.

Notlarda Tarihler

iPhone’un notlar uygulamasında herhangi bir notu açın. Ardından bu notu aşağıya doğru kaydırın. Notun oluşturulduğu tarihi göreceksiniz. Bu tarih bilgisine yeniden bastığınızda nota ait son düzenleme tarihini de görebilirsiniz.

Safari Sekme Sıralama

iPhone’da internet tarayıcısı olarak Safari’yi kullanıyorsanız açık o lan sekmeleri kendi içerisinde sıralayabileceğinizi biliyor musunuz? Safari’yi açın ve sağ aşağıdan sekme tuşuna basın. Sekmelerden istediklerinizi sürükle bırak metodu ile kendi arasında yer değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda sekmelerden herhangi birine basılı tutun ve açılan menüden Sekmeleri Şuna Göre Düzenle tuşuna basıp sekmeleri başlık ya da web sitesine göre sıralayabilirsiniz.

Apple TV Kumandası

Denetim merkezini kullanarak Apple TV kumandasını açabilirsiniz. Ancak her seferinde denetim merkezini açarak bu işlemi yapmak yerine Apple TV kumandasını açan ana ekranınızda bir ikon olsun istiyorsanız şu metodu deneyin: Kestirmeler uygulamasını açın. Sağ yukarıdan + tuşuna basın. İşlem Ekle tuşuna basın. tvremote:// yazın ardından web adresini aç kestirmesini seçin. İkon arama yerine de TV yazarak Apple TV’yi seçebilirsiniz.

Fotoğraf İmleçleri

iPhone’da herhangi bir ekranın görüntüsünü alın ve sağ aşağıdan + tuşuna basın. Burada ekran görüntüsü üzerinde bir şeyler tarif ederken işinize yarayabilecek çok fazla fotoğraf imleci görebilirsiniz.

Satın Alınanlar

App Store’u açın ve sağ yukarıdan profil fotoğrafınıza basın. Ardından Satın Alınanlar seçeneğine basarak Apple kimliğiniz ile satın almış olduğunuz ve ücretsiz olarak indirmiş olduğunuz tüm uygulamaları görebilirsiniz.

Bilinmeyen iPhone Özellikleri Abonelikler

Apple kimliğiniz ile ilişkilendirilmiş üyelikleri tek bir yerden görüp kontrol edebilirsiniz. Ayarlar > iCloud Kimliğiniz > Abonelikler menüsünden aboneliklerinizi görebilirsiniz. Bu menüden aboneliklerinizi çeşitli koşullarda sıralayabilirsiniz. Aynı zamanda üyeliklerinizin paketlerinizi değiştirip iptal de edebilirsiniz.

Sesle Arama

Safari üzerinden herhangi bir web sitesi açıkken sesle arama yapmak ister misiniz? Adres barına basılı tutun ve Sesle Arama tuşuna basabilirsiniz. Bu tuşa bastıktan sonra dikte sizi dinlemeye başlayacaktır ve dediklerinizi internette arayacaktır.

Yavaş Çekim Video

iPhone’un kendi kamera uygulamasını kullanarak ağır çekim video kaydı yaptığınız zaman iPhone, otomatik olarak videonun bir kısmını ağır çekim olarak kaydedecektir. Fotoğraflar uygulamasında ağır çekim olan bu videoyu açın. Ardından düzenle tuşuna basın. Buradaki zaman çizelgesini kullanarak videonun istediğiniz kısmını ya da hiç bir kısmını ağır çekim yaparak kaydedebilirsiniz.

3D Menüleri Unutmayın

iPhone’un ana ekranında olan 3D menüleri kullanmayı unutmayın. iPhone’un kendi uygulamalarının yanı sıra 3. parti bir çok uygulama 3D menüleri desteklemektedir. 3D menüler sayesinde yapabileceğiniz işi daha hızlı ve basit bir şekilde yapabilirsiniz. Evet, biliyorum: Bu yeni bir özellik değil. Ancak bir çoğumuz bu özelliğin farkında bile değiliz.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir