iPhone Güncelleme Doğrulanamadı Hatası Çözümü

iPhone’da bulunan iOS işletim sistemini güncellerken iPhone güncelleme doğrulanamadı hatası almış olabilirsiniz. Bu hata sıkça alınan bir hata olduğundan ve kanal abonelerimizden bu hatayı yaşayanlar olduğundan dolayı bu yazıda hatanın çözümü hakkında konuşalım.

Her şeyden önce iPhone’un %50’den fazla şarjı olduğundan ve internet bağlantısı olduğundan emin olun. İnternete bağlı gözüküyor olabilirsiniz ancak web siteleri açmakta problem yaşıyor olabilirsiniz. Gerçekten iPhone internete bağlı mı bunu bir kontrol edin.

Çok düşük bir ihtimaldir ancak gene de kontrol edelim: Kullanmakta olduğunuz iPhone sizin güncelleme yapmak istediğiniz sürüm için hala destekleniyor mu? Herhangi bir sebepten dolayı kullanmakta olduğunuz iPhone güncellemek istediğiniz sürümün destek listesinden çıkartılmış olabilir.

iPhone Güncelleme Doğrulanamadı Hatası

Ayarlar > Genel > iPhone Saklama Alanı menüsünü açın. Bu menü üzerinden güncellemeyi indirip kurabilecek kadar yeterli saklama alanı iPhone’unuzun saklama alanında var mı bir kontrol edin. Eğer yeteri kadar saklama alanı yok ise yeterli miktarda saklama alanı açmanızı öneririm.

Ayarlar > Genel > iPhone Saklama Alanı menüsünü açın. Yüklemek istediğiniz güncellemeyi burada bulunan listede görüyor musunuz? Eğer görüyorsanız güncelleme iPhone’unuza indirilmiş ancak kurulamamış demektir. Bu gibi durumlarda buradaki listeden güncellemeyi silip Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsünden güncellemeyi yeniden indirip tekrar kurmayı denemenizi öneriyorum.

iPhone güncelleme sırasında sunucu ile olan saat farkını kontrol eder ve bir saat farkı varsa güncellemeyi doğrulayamamaktadır. iPhone’daki tarih ve saat bilgisini kontrol edin ve mümkünse tarih-saat ayarlamasını otomatik seçin. Bunun için Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat menüsünden Otomatik Ayarlar seçimini açın.

Kurmak istediğiniz güncelleme beta sürüm bir güncelleme mi? Eğer beta sürüm bir güncelleme ise kurmak istediğiniz beta sürüm için imzalar kapatılmış olabilir mi? Bu gibi durumlarda Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme > Beta Güncellemeler menüsünden beta güncellemeleri kapatıp tam son sürümü kurmayı denemenizi öneririm.

Tüm bu kontrol sonrasında da hatayı almaya devam ediyorsanız iPhone’unuzu bilgisayar üzerinden güncellemeyi denemenizi öneririm. Hala mı hata çözülmedi? Anlık bir sorun olabilir ya da benim çözüm üremetemediğim bir sorun olabilir. Bu durumda Apple Destek’i aramanızı öneririm.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir