iPhone Satarken Neler Yapmalı ? iPhone Nasıl Sıfırlanır ?

Herhangi bir sebepten dolayı iPhone’u satacak ya da başkasına verecek olabilirsiniz. Bu işlemi yapmadan önce iPhone satarken neler yapmalı ya da iPhone nasıl sıfırlanır diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu yazıda iPhone’u doğru bir şekilde nasıl sıfırlarız bunu konuşalım.

Yedekleme Yapın

Her türlü veri aktarımı ve sıfırlama işlemi öncesinde verilerinizin yedeklerini alın. Bu yedekleme işlemini nereye yaptığınızın bir önemi yok. Benim 2 TB büyüklüğünde iCloud’da saklama alanım var ben oraya yedekleme işlemimi yapıyorum. Siz belki bilgisayarınıza yapıyor olabilirsiniz. Ya da eski verilerinizi olduğu gibi yeni iPhone’a aktarmış da olabilirsiniz. Yedeklemenin nereye yapılacağı sizin kararınız ancak ne olursa olsun kesinlikle yedekleme yapın.

iPhone Satarken Neler Yapmalı ?

Sıfırlamak istediğiniz iPhone hala sizdeyse şu adımları ilerletebilirsiniz:

İlk olarak iPhone’a bağlı aygıtlar ile ilerleyelim. iPhone’a bağlı bir Apple Watch’unuz var ise ilk olarak bu Apple Watch’un eşleşmesini kaldırın.

Ülkemizde şimdilik bu sistem çalışmıyor ancak ülke dışından ya da farklı bir şekilde satmak istediğiniz iPhone modeli için bir Apple Care programı satın aldıysanız cihaz ile ilişkili Apple Care paketini iptal etmenizi öneririm.

Cihazda oturum açmış olduğunuz Apple üyeliğinden çıkış yapın. Bunun için Ayarlar > Apple Kimliğiniz > Çıkış Yap yönergelerini izleyerek cihazda bulunan Apple Kimliğinizden çıkış yapın. Tabiki çıkış işlemi sırasında iPhone’da açık ise Bul özelliğini de kapatmayı unutmayın.

Ayarlar > Genel > iPhone’u Aktar veya Sıfırla > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneği ile iPhone’da bulunan tüm içerik ve verilerinizi silin.

Bu işlemler sonrasında iPhone başarıyla sıfırlanmış olacaktır. Eğer yapabilirseniz farklı bir Apple cihazından üyeliğinize giriş yapın ve güvenilir aygıtlar listesinden iPhone’u kaldırın.

Sıfırlamak istediğiniz iPhone sizin elinizde değil ise şu adımları ilerletebilirsiniz

Yukarıda belirttiğim adımlar ile sıfırlama işlemini yapmanız çok daha doğru olacaktır. Ancak yukarıdaki prosedürü yapamıyorsanız icloud.com/find adresine ya da Bul uygulamasına gidin. Buradaki listeden sıfırlamak istediğiniz cihazı Sil ve Hesaptan Çıkart tuşuna basın. Ardından Apple kimliğinizin şifresini değiştirin. Bu şekilde cihaz ile Apple kimliği arasındaki bağlantıyı koparmış olursunuz. Bir de cihazı güvenilir cihazlar listesinde hala görüyorsanız cihazı güvenilir cihazlar listesinden çıkartmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir