iPhone Şarj Döngüsü Öğrenmek iOS 17

Bildiğiniz üzere iPhone 15 serisinde Ayarlar > Genel > Hakkında menüsünü açtığınızda size bataryanız ile ilgili bazı bilgiler sunuluyor. Bataryanızın ne zaman üretildiği, ne zaman kullanıma başlandığı ve bataryanızın kaç döngüde olduğunu görebiliyorsunuz. Sizinle paylaşacağım yöntem ile herhangi bir iPhone modelinde iPhone şarj döngüsü öğrenmek mümkün. Üstelik bu yöntem iOS 17 güncellemesi ile birlikte de çalışıyor.

Yapmanız gereken ilk adım bu adresten Power Utility kestirmesini iPhone’unuza indirip kurmaktır.

Ardından Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Analizler ve İyileştirmeler menüsü altından iPhone ve Watch Analizini Paylaş özelliğini açmanız gerekmektedir. Bu seçeneğin altında bulunan Analiz Verileri menüsünü açın. Buradaki listede henüz hiç bir veri yok ise 1-2 gün iPhone’u kullanın ve burada veri oluşmasını bekleyin.

Tekrar bu menüyü açın ve listede verilerin oluştuğunu gözlemlediyseniz artık bataryamızın döngüsünü öğrenelim derim. Bu listede Analytics- ile başlayan son dosyayı açın. Ardından sağ yukarıda bulunan paylaş butonuna basın. Charging cycles tuşuna basın. Karşınıza bir reklam çıkabilir buna şaşırmayın.

Ardından karşınıza bataryanızın kaç döngüde olduğu, bataryanısın sağlık yüzdesi ve orijinal batarya olup olmadığı bilgileri çıkacaktır.

Bu yöntem ile birlikte iPhone’un gerçek şarj döngüsünü kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Videoda gösterdiğim cihaz da iPhone 14 Pro’dur. Batarya döngüsünü öğrenmek için iPhone 15 serisine ihtiyacınız bulunmamaktadır.

Kestirmeyi İndir

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir