iOS 17.1 Yükledikten Sonra Bunları Yapın

iOS 17 işletim sisteminin ilk büyük güncellemesi yayınlandı. iOS 17.1 olarak isimlendirilen bu güncelleme içerisinde 4 büyük yenilik ve bunların yanında bir kaç ufak yeniliği beraberinde getirmektedir. Eğer iOS 17 kullanan bir iPhone modeline sahipseniz veya iPhone 15 serisinden birisine sahipseniz kesinlikle iOS 17.1 güncellemesini telefonunuza kurun. iOS 17.1 yükledikten sonra bunları yapın dediğim listeyi sizinle paylaşayım.

Sesleri Deneyin

iOS 17.1 güncellemesi beta sürümündeyken iTunes Store’dan satın alınan ya da farklı uygulamalar ile iPhone’unuza indirdiğiniz SMS Tonu ve Zil Seslerini kullanıcıya gösteremiyordu. Tam sürümde bu hatanın giderildiği söyleniyor ancak siz Ayarlar > Ses ve Dokunuş menüsü altından hem zil sesinizi hem de sms tonunuzu bir kontrol edin derim.

Operatörünüzü Güncelleyin

iPhone işletim sistemi güncellemesi sonrasında zaman zaman iPhone’da bulunan operatör yazılımınız da güncellenmektedir. iPhone, kendi işletim sistemini güncellerken otomatik olarak operatörünüzü de güncellemektedir. Ancak bazen bu durum tamamlanamıyor. Siz bir kontrol edin bakalım operatör yazılımınız da güncellenmiş mi? Ayarlar > Genel > Hakkında bu menüyü açtığınızda operatör güncellemesi mevcut şeklinde bir uyarı alıyorsanız operatör yazılımınız güncellenemedi demektir.

Oynatma Listesi Kapağını Değiştirin

iPhone’un kendi müzik uygulamasını kullanıyorsanız artık oynatma listelerinizin kapaklarını değiştirebilirsiniz. iOS 17.1 ile gelen bu özelliği neden kullanmayasınız ki? Oluşturduğunuz oynatma listesini açın ve ardından sağ yukarıdaki 3 noktaya basın. Düzenle diyerek oynatma listenizin kapağını değiştirebilirsiniz.

Otomatik Güncellemeleri Açın

iOS 17.1 güncellemesi bir çok hatayı düzeltmek için gelen bir güncellemedir. Bu güncelleme sonrasında da Apple hata düzeltmelerine devam edecektir ve 17.1.1 gibi güncellemeler gelecektir. Bu tipte sürüm arttıran ve güvenlik açıklarını kapatan tüm güncellemeleri kaçırmamak için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme > Otomatik Güncellemeler menüsü altından tüm otomatik güncellemeleri açın.

iOS 17.1 Yükledikten Sonra Beta Güncellemeleri Kapatın

Daha önceden iOS işletim sisteminin beta programına dahil olmadıysanız bu adımı atlayabilirsiniz. Ancak herhangi bir sebepten dolayı iOS işletim sisteminin beta sürümünü iPhone’unuza kurdunuz ve artık kurmak istemiyorsanız Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme > Beta Güncellemeleri menüsünden beta güncellemelerini kapatın.

Uygulamalarınızı Güncelleyin

Kullanmakta olduğunuz uygulamalar iOS 17.1 için optimize edilmemiş olabilir. Bu sebepten dolayı App Store’u açın ve sağ yukarıdan profilinize basın. Yüklemiş olduğunuz uygulama listesini açın ve Tümünü Güncelle deyin.

Konum Servisleri ve Takip Etme

Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik menüsü altında bulunan Konum Servisleri ve Takip Etme özelliğini bir kontrol edin. Burada izin verdiğini bir uygulama listesi olacaktır. Bazı güncellemeler sonrası bu uygulama listesi tamamen onaylanabiliyor ya da tamamen kapatılabiliyor.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir