Apple Scary Fast Mac Ekim Etkinliği – Korkunç Hızlı

Apple Ekim 2023 ayı içerisinde yapacağı etkinlik ile ilgili açıklamalarını yaptı. Bu açıklamalar ve bazı sızıntılar kapsamında Apple Scary Fast Etkim etkinliği hakkında elimizde konuşacak doneler ortaya çıkıyor.

Apple bu etkinlik için davetiyeleri gönderdi. Aynı zamanda kendi web sitesi ile YouTube’da canlı yayın etkinliklerini oluşturdu. Canlı yayın için geri sayımlar saymaya başladı. Canlı yayın Türkiye saatiyle 31 Ekim saat 03:00’de başlıyor.

Titanyum gibi bir Apple logosu karşımıza çıkıyor. Bu logo sonradan ilk defa karşımıza Mac’de çıkan Finder logosuna dönüşüyor. Bu dönüşüm ve Finder’ın tarzı bize cadılar bayramını bana hatırlatıyor. Etkinlikten 1 gün sonra da cadılar bayramının başladığını hatırlatayım.

Apple Scary Fast Mac Etkinliğinde Neler Tanıtılacak?

M3 Çipli iMac

Rengarenk bir şekilde karşımıza çıkan iMac için artık yenilenmenin zamanı geldi. Güncel iMac modeli M1 çip ile satılmaya devam ediliyor. M1 serisinin üzerinden yıllar geçti. Aynı zamanda M2 de tanıtılalı 1 yıl oldu olacak. Muhtemelen iMac modeli karşımıza M3 çip ile gelecektir. Belki iMac karşımıza farklı renklerde gelebilir ne dersiniz?

M3 Pro ve M3 Max MacBook Pro

Ocak ayında 14 ve 16 inç büyüklüğünde ekrana sahip MacBook Pro modelleri yenilenmişti. Karşımıza M2 Pro ve M2 Max çipleri gelmişti. Bu cihazlar karşımıza 3 nm mimariye sahip M3 Pro ve M3 Max çipler ile gelebilir. Şüphesiz bu yenilenme ile cihazlar daha efektif çalışacaktır. Daha güçlü olup daha az enerji tüketecektir. Bir rivayete göre bu güncelleme karşımıza 16 CPU ve 40 GPU çekirdeğini bulabilir.

MacBook Pro modellerinde gerçekten çok kaliteli ekranlar bulunuyor. Yenilenen modellerde bu ekranların güç tasarruf anlamında daha iyi yerlerde olması bekleniyor.

Aksesuarlar

Mac cihazlar için oluşturulmuş olan aksesuarlar henüz USB-C girişine güncellenmediler. Bu aksesuarlar Lightning girişi yerine USB-C girişine kavuşabilir. Bu şekilde bir güncelleme yapılırsa umarım Magic Mouse’da bulunan şarj girişinin yeri de değişir.

USB-C girişine kavuşmayan bir diğer aksesuar da AirPods Max. Bu cihaz karşımıza belki küçük yeniliklere sahip bir tasarım ile yeniden çıkabilir. Belki de yeni renkler ile karşımıza çıkabilir.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir