iOS 17.2 Beta 1 Güncellemesi Yayınlandı – Journal Geldi

iOS 17 lanmanı sırasında tanıtılan bazı özellikler bir türlü yayınlanmamıştı. Bu özellilerin büyük bir kısmını bize getiren iOS 17.2 Beta 1 güncellemesi yayınlandı. iOS 17.1’in eksiklerini kapatan bu güncellemenin içeriğine beraber bakalım.

iOS 17.2 Beta 1 Güncellemesi

Haziran ayında tanıtılan iPhone’dan farklı verileri toplayarak güvenli bir şekilde çalışabilen Journal uygulaması iOS 17.2 ile birlikte geldi. iOS 17.2 günlük tutmamızı sağlayacak bu uygulama ile geliyor. Umarım uygulama söylendiği gibi gizlilik esaslı çalışıyordur.

Çok uzun bir süre önce tanıtılan Contact Key Verification özelliği iOS işletim sistemine nihayet geldi. Bu özellik tanıtıldı ve sonra karşımıza ayarlar menüsünde gizli olarak çıkmıştı. Fakat kullanılamıyordu. Artık aktif bir şekilde bu özelliği kullanabileceğiz.

iCloud’da ne kadar mesajınız depolanıyor. Mesajlarınızın son senkorizasyon tarihi nedir ve manuel senkorizasyon işlemlerini artık rahatlıkla yapabileceksiniz.

iPhone 15 Pro’da bulunan aksiyon tuşuna yeni bir seçim gelmiş. Artık bu tuşa çeviri özelliğini de ekleyebiliyorsunuz.

Apple Müzik üzerinde bulunan çalma listelerinde artık diğer Apple Müzik aboneleri ile birlikte ortak çalışabileceksiniz. Artık favorilere eklenilen şarkılar için otomatik olarak oluşturulmuş özel bir çalma listesi de mevcut.

Gördüğüm kadarıyla iOS 17.1 güncellemesi iOS 17’nin hatalarını toparlayan bir güncellemeydi. iOS 17.2 de iOS 17 ile birlikte gelmesi gereken eksikleri kapatan bir güncelleme olmuş. Ancak şu an için yüklemeyin çünkü henüz bu beta 1 !

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir