iOS 17.4 Beta 1 Yeniden Derlenip Yayınlandı

iOS 17.4 Beta 1 güncellemesi bildiğiniz üzere geçen hafta yayınlanmıştı. Evet, büyük bir güncellemeydi. Ancak 1. beta sürüm olduğundan dolayı bazı hatalar vardı. Bu hataların bir çoğu giderilerek iOS 17.4 Beta 1 yeniden derlenip yayınlandı. Aynı zamanda iOS 17.4 Beta 1 public beta için de yayınlandı.

21E5188k olarak derleme numarası yeni sürüme verilmiş. Bir önceki güncellemenin sürüm numarası 21E5188i olarak isimlendirilmişti.

  • iTunes Store ve App Store uygulamaları içerisinde bulunan App Store’a bağlanamıyor hatası çözülmüş.
  • Diktenin çalışmasında bir problem yaşıyordum. Bu hata çözülmüş.

Bu güncelleme bahanesine şu soruyu da bir cevaplayayım. Avrupa Birliği için Apple bildiğiniz üzere yeni bazı özellikler duyurdu. Bu özellikleri dil ve bölge ayarlarını değiştirerek kullanabilir miyim diye soranlar oluyor. Apple, bu özellikleri kullanıp kullanamayacağınızı şu şekilde değerlendirecek:

  • Apple kimliğinizin adres bölümünde bulunan ülke
  • iPhone’un mevcut durumda açık olarak bulunduğu ülke
  • Dil ve Bölge seçeneğindeki seçim
  • Desteklenen iPhone model kontrol

Bu güncelleme şu an için beta bir güncellemedir. Bu sebepten dolayı güncelleme henüz sizin için yayınlanmamış olabilir. Bu güncellemeyi alabilmek için Apple Beta Programına katılmanız gerekmektedir. Ancak bence henüz katılmayın. Güncelleme tam sürüme ulaştığında güncellemeyi kurun.

iOS 17.4 Beta 1 güncellemesi ile gelen yeniliklere şu videodan erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir