Gönderilen Maili Geri Almak Nasıl Yapılır ?

İş dünyasının bence en büyük pişmanlıklarından ve utanç nedenlerinden birisi de gönderilen bir mailden sonra yaşanandır. Gönder butonuna bastıktan sonra içten söylenen o “Ah ulaan” feryadı var ya en sevdiğimdir. Gönderilen maili geri almak bir çoğumuzun o andaki en büyük duası olur.

Gönderilen Maili Geri Almak Mümkün

Microsoft Outlook kullanıyorsanız göndermiş olduğunuz bir maili geri almak mümkündür. Tabi bu işlemin bir şartı var. Karşı taraf yani mailin alıcısı bu maili okumamış olmalıdır. Eğer karşı taraf bu maili okuduysa maalesef geri alamıyorsunuz. Birden fazla alıcısı olan maillerde ise sadece maili okumayan kişilerden bu maili geri alabiliyorsunuz.

Maili geri almak için yapmanız gereken gayet basittir. Outlook üzerinden gönderilen öğeler sekmesine girin ve göndermiş olduğunuz maili açın. Maili açtıktan sonra tepedeki ribbon menüsünden İleti sekmesini açın. Açılan ribbon menü içerisinden Eylemler butonuna basın ve Bu iletiyi geri çek butonuna basın.

Gönderilen Maili Geri Almak Nasıl

Burada size bir seçenek sunulmaktadır. Dilerseniz okunmamış mail yerine başka bir mail koyabilirsiniz. Dilerseniz okunmamış mailin yerine yeni bir mail koymak yerine direk bu maili silebilirsiniz. Aşağıdaki seçeneği işaretlerseniz her bir mail alıcısı için mailin geri çekilip çekilemediğini size rapor veren mailler gelecektir. Maili okumamış alıcılardan başarı ile göndermiş olduğunuz maili çekeceksiniz. Gelen raporlarda başarısız olarak bahsedilen alıcılar siz maili geri çekmeden maili okuyanlardır.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir