Hyundai Tucson N Line Türkiye’de Satışa Sunuldu

Ülkemizde SUV segmentinde büyük bir başarıyı yakalamış SUV modeli yeni donanım seviyesine kavuştu. Hyundai’nin motor sporlarından elde etmiş olduğu deneyimler ile oluşturulan Hyundai Tucson N Line sportif dokunuşlar ile dikkatleri üstüne çekiyor.

Hyundai Tucson N Line Sportif ve Dizel

SUV’nin Türkiye pazarında tek bir motor seçeneği bulunuyor o da 1.6 litre hacimli olan CRDI dizel motor. Bu dizel motorlu sportif SUV aynı zamanda tek şanzıman seçeneği olan 7 ileri DCT şanzıman ile dört çeker olarak geliyor.

tucson n line

Aracın dışında ve içerisinde N-Line logolarını bolcana görebilirsiniz. Peki bu logolar arabaya ne katıyor ? Elite Plus ya da daha farklı donanım seçenekleri ile alabileceğimiz bir yürüyen aksam ve sportif görünüm katıyor diyebiliriz. Bunun dışında Full LED farlar, LED stoplar, akıllı bagaj kapağı ve elektrikli sürücü koltuğu da bünyesinde barınıyor.

Tucson bu donanım seviyesi ile normalden daha çok dikkatleri üzerine çekiyor. Ön panjur ve 19 inç çaplı parlak siyah jantlar arabada sportif görünüm arayanların ilgisini çekiyor.

Direksiyon, vites topuzu ve koltuklarda bulunan kırmızı siyah detaylar arabanın içerisindeyken kendinizi sportif bir araçta olduğunuzu hissettiriyor.

Hyundai-Tucson-N-Line-1

SUV’de özel bir süspansiyon sisteminin bulunduğunu da unutmayalım. Bu süspansiyon sistemi ile arabanın sportif bir sürüş sunduğunu söylüyorlar. Demek ki araba biraz sertleşmiş diyebilirim.

Araç bu donanım ile 281.500 TL fiyata sahipken lansmana özel 5.500 TL’lik nakit destek ile 276.000 TL’lik kampanyalı tavsiye edilen satış fiyatına sahiptir.

Hyundai yetkilileri bu araçtaki sportifliği beygir yerine tork ile ön plana çıkartmak istemişler. Muhtemelen güçten çok ekonomiyi ön planda tutmak istemişler. Halbuki bu arabayı 1.6 litre 177 beygir üreten benzinli motor ile almayı tercih ederdim. Güzel bir egzoz sesi ile SUV dediğimiz araç çok farklı tatları bize yaşatabilirdi. Ancak dizel hırıltısı ile sportif görünüm isteyenler tercih etsin istenmiş.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir