Spotify Ücretleri 2020 ve Vergi Zammını Aldılar

Yeni yıl yaklaşıyor. Ne kadar güzel değil mi yeni bir yıla gireceğiz. Hepimiz bir yaş daha büyüyeceğiz ve önümüzde olan güzel günleri göreceğimizi ümit ediyoruz. Yeni yıl umarım hep iyi şeyler getirir. Ama elimizde olmayan şekilde, engelleyemeyeceğimiz şekilde bazı kötü şeyler de gelecek. Mesela zamlar… Spotify ücretleri konusunda ilk açıklamasını yaptı.

Spotify Ücretleri

Spotify Ücretleri

Bildiğiniz üzere devletimiz artık dijital hizmet sektörü için yeni bir vergi oluşturdu. Oluşan bu verginin de yeni yıldaki fiyatlara yansımasını bekliyordum ki öyle de oldu. Firmalardan alınan bu vergiyi sonuç olarak firmalar kendi ceplerinden ödeyecek değil ya ? Bu vergi hakkında bir bilginiz yoksa Dijital Hizmet Vergisi Nedir Kim Ödeyecek ? başlıklı yazımı okumanızı öneririm.

Bugüne kadar 13,99 TL olan bireysel Premium abonelik ücreti, 17,99 TL’ye yükseldi. Aile için Premium ücreti 20,99 TL’den 26,99 TL’ye çıktı. Öğrenci için Premium üyelik ücreti ise 6,99 TL’den 8,99 TL’ye yükseldi.

Bu zamlı fiyatlar yeni üyeler için geçerlidir. Yeni bir üyelik açtıysanız ve bu paketlerden birisini satın alırsanız yeni fiyatları ödemek zorunda kalacaksınız. Eski üyeler ise bu zamlı tarifeye Ocak 2020 itibari ile geçiş yapacaktır. Bu konu ile ilgili üyelere bilgilendirme maili ve uygulamalarına bildirim geldi.

Bakalım diğer dijital hizmet sektörü uygulamaları fiyatlarında ne kadarlık bir artış yapacak. Yeni vergi bize nasıl geri dönecek göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir