Elektrikli Volkswagen Reklamı Tesla’ya Sataştı

Elektrikli otomobil sektörünün tartışmasız şu andaki en başarılı rakibi Tesla ! Bu sektöre giriş yapacak firmalar ve hedefi 1.liğe diken firmalar öncelikle Tesla’yı geçmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Bildiğiniz üzere elektrikli araba sektörüne Volkswagen büyük bir atılım yaptı. Alman firma Elektrikli Volkswagen reklamı ile Tesla Model 3’e sataştı.

Elektrikli Volkswagen Reklamı

Alman firma logosunu değiştirerek elektrikli araba sektöründe adından sıkça bahsedileceğini bize göstermişti. Bu logo değişikliğini kaçırdıysanız Volkswagen’in yeni logosunu bu yazıdan inceleyebilirsiniz. Volkswagen ID serisi araba modelleri ile elektrikli otomobil sektörünü şenlendirecek gibi duruyor.

Tesla Model 3 sıfır emisyonu ve başarılı performansı ile ülke dışında yaygınlaşan bir kullanım oranına sahiptir. Elektrikli otomobil almayı düşünenler Tesla Model 3 modeline sıcak bakıyorlar. Tesla Model 3 İsviçre’nin en temiz otomobili ve İsviçrelilerin favori otomobili ödülünü aldı.

Elektrikli Volkswagen Reklamı

Alman üretici firma İsviçre’de vermiş olduğu reklamlarda hem Tesla’yı bu başarısından dolayı kutladı hem de seneye ortamın daha rekabet dolu olacağını dile getirdi.

Reklamda bulunan Almanca cümleleri Türkçe’ye çevirirsek reklamın şu şekilde olduğu anlaşılıyor:

2020 yılının İsviçre otomobili olmak çok kolaydı değil mi, Tesla ?

Sevgili Tesla Model 3, seni galibiyetinden dolayı kutluyorum. Fakat önümüzdeki yıl rekabet çok daha güçlü olacak. Gelecek yıl görüşürüz !

ID.3’ten sevgiler.

Volkswagen bana göre bu sektörde fiyatından dolayı biraz daha uygun olacaktır. Ancak sektöre erken giren kazanır mı göreceğiz.

ELECTREK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir