Chansort Televizyon Kanal Düzenleme Programı

Chansort ismindeki bilgisayar programı sadece Windows işletim sisteminde çalışmaktadır. Bu programın asıl amacı televizyonu kanal listesi düzenlemektir. Chansort televizyon kanal düzenleme programını bilgisayarınıza indirip, kurarak televizyonunuzda bulunan kanal listesi için çeşitli işlemler yapabilirsiniz.

Chansort Kanal Düzenleme Programı

Bu uygulama çeşitli formatlarda dosya vermektedir. Temelinde text ya da zip dosyası olan bu dosyalar içerisinde kanal listesi bulundurmaktadır. Kanallar, sıralamaları ve frekans bilgileri gibi bilgiler bu dosyalarda bulunmaktadır. Program ile bu dosyaları oluşturabilir ya da dosyaları düzenleyebilirsiniz.

Program daha çok yeni kanalları televizyona yüklemek için kullanılmaktadır. Bu işlem kanal frekansları güncellendiği zaman yapılmaktadır. Ya da dosya içerisinde bulunan sıraları güncelledikten sonra televizyonda kayıtlı kanalların sıralamasını güncellemek için kullanabilirsiniz.

Program sayesinde dosyayı oluşturduktan sonra FAT32 formatında bir USB bellek kullanarak güncel listeyi televizyona aktarabilirsiniz. USB belleği televizyona takmadan ya da bu programı bilgisayarınıza kurmadan önce televizyonunuzun bu işlemi desteklediğinden emin olmanızı öneririm. Aksi taktirde tüm vaktiniz boşa geçmiş olabilir.

Uygulamanın desteklediği televizyon markaları : LG, Panasonic, Sony, Hisense, Philips, Toshiba ve VDR markalarıdır. Tabi bu markalara ait her akıllı televizyon için bu program çalışmıyor. Bu markalara ait belli modellerde bu yazılım çalışıyor. Sizin akıllı televizyonunuzun bu programı destekleyip desteklemediğini küçük bir Google araştırması ile öğrenebilirsiniz.

Bu yazılım açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Yazılımın geliştirilmesinde siz de görev alabilirsiniz. Yazılıma ait GitHub adresi budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir