Birinci Nesil Google Pixel İçin Yolun Sonu

Google’ın Nexus serisinden sonra saf Android işletim sistemi deneyimini bizlere sunduğu Pixel serisi ilk kaybını verdi. Birinci nesil Google Pixel ülkemizde çok bulunan bir akıllı cep telefonu olmadığı için bu durum bizi çok etkilemeyecektir diye düşünüyorum.

Birinci Nesil Google Pixel Son Güncellemesini Alıyor

İşin aslında bir cihazın artık daha fazla güncelleme almayacağı çok büyük bir olay değil. Sonuç olarak her cihazın yazılım güncellemesi alacağı bir ömrü vardır. Bu ömür planlı eskitmenin bir parçasıdır. Google, bu cihaza 2 yıl yazılım güncellemesi ve 3 yıl güvenlik güncellemeleri vereceğini söylemişti. Her güncellemede yeni bir özellik geleceğinin garantisi yoktu ancak aylık güvenlik yamaları gelecekti.

Google Pixel ve Google Pixel XL kullanıcıları Android 10 konusunda biraz hüsrana uğradılar. Cihazlar kasım güncellemesi bu ay almayacak. Aralık güncellemesi cihazların son güncellemesi olacak ve bu güncelleme kasım güncellemesini de kapsayacak.

Sırf yazılım güncellemesi artık almayacak diye cihazlarını değiştirmeyi düşünen pek olacağını sanmıyorum. Sonuçta saf Android işletim sistemi kullanan bu cihazlar için 3. parti rom geliştiricileri çok mesai yapmış durumda. Cihaza çeşitli işletim sistemleri uyarlandı bile.

Sonuç olarak cihazlarının garanti süreleri de bittiğine göre cihaza root atmanın herhangi bir problem olacağını sanmıyorum. Yorumları iyi olan geliştiricilerin geliştirmiş olduğu custom romları kurmakta herhangi bir sakınca görmüyorum.

Güle güle Google Pixel ve Pixel XL

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir