Elektrikli Ford Mustang Lithium Tanıtıldı Sessiz Burnout

Ford Mustang diyince vahşi sesi, akıl almaz Amerikan gücü ve lastikleri yakan o görüntü gözünüzde canlandı mı ? Ford’un yeni hamlesi sonrası gözünüzde canlanan bu görüntüden vahşi ses kalktı. Elektrikli Ford Mustang Lithium maalesef sessiz bir araba.

Elektrikli Ford Mustang Manuel Vites

Gücünü lityum bataryalardan alan bu araba 900 beygir üretiyor ve bu gücü 6 ileri manuel şanzımana aktarıyor. Mustang Lithium tamamiyle değişik bir araba diyebilirim. Elektrikli olup Mustang olması ve elektrikli olup manuel olması. 800 voltluk Webasto batarya arabada bulunuyor. Arabada tek motorlu olduğu için diğer elektrikli arabalara göre daha hafif ve daha az ısı üretiyor.

Ford Mustang Lİthium motor

1.356 nm torka sahip bu araba arka tekerlekleri bir hayli yakacaktır diye düşünüyorum. Bu lastik yakım işlemini elektrik motoru sesi ile görmek, beni bir hayli güldürecektir.

Araba içerisindeki neredeyse tüm bilgi akışı içeride bulunan 10 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekran sayesinde yapılıyor. Şimdilik araba prototip olarak sergilendi. Seri üretime geçer mi henüz bir açıklama yapılmadı.

Araç içi ve dışında bulunan bir çok mavi detay ile arabanın elektrikli olduğunu anlayabilirsiniz. Eğer tüm bunlar anlamanıza yardımcı olmaz ise arabadan çıkan ses yardımcı olacaktır.

Araba hakkında takıldığım 2 nokta var. Bunlardan birisi ses olmaması. Umarım yapay da olsa bir ses olur. İkincisi ise manuel şanzımanın bu devasa torka ne kadar dayanabileceğidir.

Burnout canavarı o at artık çok sessiz…

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir