Audi A5 150 Beygir Güçte 400.000 TL Fiyatı

Gördüğümden beri bu araba benim gözümden nasıl kaçtı bunca zamandır diye kendi kendime söyleniyorum. Günümüz ekonomisinde bazı ürünlere komik rakamlarda fiyat biçildiğini hepimiz görmüşüzdür. Bu komik ama acınası durumda ben gülmeyi tercih ediyorum. Gülmeyi tercih ettiğim arabalardan bir tanesi de 2018 model Audi A5 1.4 Turbo FSI 150 hp Sport S tronic !

Audi A5 Sportif Bir Görünümde Ama 150 Beygir

Audi kalitesi ve görünümüne hiç bir lafım yok. Gayet şık herkesin dikkatini çekecek insanın arabaya baktıkça işte bu araba be diyeceği bir araba tasarımından bahsediyoruz. Üstelik Audi’nin son senelerde kullandığı haşin çizgileri bir de tek kapı formunda düşünürsek gayet sportif ve haşin bir araba ortaya çıkıyor. Görüntüsü ile hayalleri süsleyecek herkesi kendine hayran bırakacak bir araba !

Mükemmel çalışan şanzıman, gelişmiş multimedya ekranı, matrix farlar, ısıtmalı ön koltuklar, hız sabitleyici, start stop, adaptif sürüş fonksiyonları, çift yönlü dijital klima, far sensörü, yağmur sensörü ve katlanır yan aynalar gibi saymaya doyamayacağım bir Audi doluluğundan bahsediyorum. Konforunuza konfor katacak ve sizi çok özel kılacak donanımlar.

Audi-A5-1.4-TFSI

Araba konfor açısından gayet başarılı. Görünüm açısından gayet başarılı. Ve fiyatı yaklaşık 400.000 TL. Hal böyle olunca insan o görünümün boşa olmadığını düşünerek performans bekliyor ama maalesef işler pek öyle olmuyor. Arabada çoğu Audi modelinde görebileceğimiz 1.4 TFSI 150 beygirlik bir motor bulunuyor. S Tronic şanzıman ile birlikte araba ekonomik bir hal almışken performans açısından maalesef beklentileri karşılayamıyor. Yetersiz kalıyor diyemem tabiki de sollamalarda üzmez ve yokuşlarda bayılmaz ancak insan o kadar para vermişken bu haşin görünümde 150 beygir beklemiyor.

Arabanın net fiyatı 211.100 TL iken vergiler ve çeşitli işlem bedelleri ile 399.988 TL satış fiyatına erişiyor.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir