Apple TV Plus Nedir ? Apple TV Plus Başarılı Olacak mı ?

Netflix, Amazon Prime ve Blutv gibi internet televizyon platformları her geçen gün daha da yaygınlaşırken Apple da bu sektöre giriş yaptı. İşin açıkçası bu durum beni pek şaşırmadı. Apple yeni açılan sektörleri takip ediyor ve üyelik sistemi ile para kazanılacak gibiyse bu servis pazarına giriş yapıyor. Apple TV Plus servisi ne tür bir servis ?

Apple TV Plus İsmi ile Bahtsız Ama Güçlü

Apple TV ismini hepimiz çok daha önceden Apple’dan duyduk. Bu isim Apple’a ait bir cihazın adıdır. Hatta en son cihazın 4K destekleyen versiyonu piyasaya sunuldu. Apple TV’nin ismi sektör ile uğraşanlarca biliniyor. Apple TV Plus adını bu insanlar ilk duyduğu zaman bu cihazın yeni bir versiyonu sanacaktır. Bu ismi hali hazırda kullanmakta oldukları Apple cihazında gördüklerinde ise cihaz ile bağlantı sağlayan ara bir yazılım türevi sanacaktır. Bu sebepten dolayı bana göre Apple’ın yeni servisi isim yönünden hayata 1-0 yenik başlayacaktır.

Apple TV Plus, Apple’ın tıpkı Netflix gibi dizilerin olacağı ya da servise özel yayınların olacağı bir servistir. Servis için Apple tarafından yeni diziler çekilmeye başlandı. Bu servisi sıfırdan Apple gücünü kullanarak oluşturmaya başladı. Sıfırdan bu şekilde bir servisi üretmeyi her firma başaramaz. Yayınların barınacağı sunucular, yeni dizi ve programların çekilme masrafları… Akıllı televizyonlar başta olmak üzere Apple cihazları dışında cihazlarda da bu servis çalışacaktır.

Apple’ın yeni servisine parasını verip abone olmak mantıklı mı değil mi ? Hali hazırda dizilerini severek izlediğimiz platformlar bulunuyor. Bunlara bir yenisi daha neden eklenmesin diyeceğim ancak her servise para vere vere aylık belli bir ücret her çalışandan kesilir oldu. Daha önce hiç izlemediğimiz dizileri izlemek için aylık 35 TL gibi bir para vermek, ilk başta hepimizin ön yargılı yanaşacağı bir durumdur. Apple’ın yeni kullanıcılara hediye ettiği 1 aylık dönemi bir kullanalım. Dizilerin içeriklerine bakalım ancak daha sonrasında da yine Türk halkının pek para vereceğini düşünmüyorum. İnternet üzerinden buradaki dizileri takip edebilir. Ama Amerika gibi ülkelerde şüphesiz bu servis yüksek kullanım oranlarına erişecektir.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir