iOS 17.4 Beta 2 Güncellemesi Yayınlandı – Yenilikler Neler ?

Yeni bir salı gününün akşamına geldiğimiz için Apple karşımıza yeni bir beta sürüm ile geldi. iOS 17.4 Beta 2 güncellemesi Apple Beta Programına dahil olan kullanıcılar için yayınlandı. Public beta sürümü de 24 saat içerisinde yayınlanacaktır.

Bu güncelleme iOS 17.4 Beta 1 yüklü olan iPhone 14 Pro için yaklaşık 960 MB büyüklüğünde geldi. Sizin kullanmakta olduğunuz iOS sürümüne ve iPhone modeline bağlı olarak bu güncellemenin büyüklüğü değişebilir.

Güncellemenin sürüm numarası da 21E5195e olarak tanımlanmış. Bu demek oluyor ki Apple karşımıza bir kaç tane daha beta güncellemesi ile gelecek. Muhtemelen 2 beta sürüm ve 1 RC sürüm ile gelebilir. Eğer bu şekilde gelirse Mart 2024’ün ilk veya 2. haftasında güncelleme tam sürümüyle yayınlanabilir.

iOS 17.4 Beta 2 Güncellemesi Yenilikleri

Bu güncellemenin gelmesine sevindim çünkü özellikle telefon aramalarını başlatma ve sonlandırma sırasında problem yaşıyordum. Tehlikeli bir durumdu. Neyse ki bu problem çözülmüş.

Yeniden derlenen Beta 1 sürümüne göre benim fark etmiş olduğum tek bir yenilik var. Bu yenilik de Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik menüsü altındaki listeden Temassız ve NFC benim için kaldırılmış ancak Passkeys Access for Web Browsers seçeneği gelmiş. Bu seçenek de bir sonraki güncelleme ile gider diye düşünüyorum.

Bildiğiniz üzere:

  • iOS 17.4 güncellemesi Çalınan cihaz Korumasına yeni bir menü ekled
  • Yeni emojileri getirdi
  • Avrupa Birliği için bir çok yenilik getirdi
  • App Store’un en güvenilir mağaza olduğunu söyleyen bir karşılama ekranı
  • Arama ekranındaki tuşların tasarımında bir küçük değişiklik

iOS 17.4 güncellemesi genel olarak büyük yenilikleri beraberinde getiren bir güncelleme ancak Avrupa Birliği ülkeleri için. Avrupa Birliği için iOS 17.4’ün neler getirdiğini bilmiyorsanız da Apple Avrupa Birliği yenilikleri videosuna bakmanızı öneririm.

Bu video bahanesiyle kanalı desteklemek için katıl butonuna basarak üye olan aboneler başta olmak üzere tüm abonelere çok teşekkür ederim.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir