iPhone Kestirme Önerisi Şubat 2024 – 6 Adet iPhone Kestirmeler

Sizden iPhone kestirmeleri ile ilgili çok fazla talep geliyor. Ancak kestirmeler uygulaması uçsuz bucaksız bir kuyu ve uygulamayı kullandıkça işinize yarayacak kestirmeleri ortaya çıkartabilirsiniz diye düşünüyorum. Bu sebepten dolayı belli aralıklar ile kestirmelerle ilgili size bazı videolar paylaşmaya karar verdim. Bu kapsamda Şubat 2024 içerisinde size gönderebileceğim iPhone kestirme önerisi videosuna başlayalım.

Video içerisinde paylaşmış olduğum tüm kestirmeleri videonun açıklama yazısında bulunan kestirmeleri indirme bağlantısını kullanarak indirebilirsiniz. Bu adreste her bir kestirme için bir başlık vardır ve başlıkların altında indirme adresleri vardır.

iFrames

Çekmiş olduğunuz ekran görüntülerini daha profesyonel bir halde gösterebilirsiniz. Aslında bu kestirmeyi ben de YouTube videolarının kapak fotoğraflarında kullanırsam kanal için daha iyi olacak gibi duruyor. iFrames adındaki kestirmeyi çalıştırıp çekmiş olduğunuz ekran görüntülerini seçebilirsiniz. Seçtiğiniz ekran görüntülerinin dışına bu kestirme çok güzel bir şekilde iPhone çerçevesi eklemektedir. Bu adresi kullanarak iFrames adındaki kestirmeyi indirebilirsiniz.

Shortcuts Backup

Bazen çok emek harcayıp da çok hoşunuza giden kestirmeler oluşturduğunuzu düşünüyorum. Bu kestirmelerin de kaybolmasını istemiyor olabilirsiniz. Aslında kestirmeleriniz iCloud’a yedeklenebiliyor da şimdilik oralara girmeyelim. Shortcuts Backup ismindeki kestirmeyi kullanarak iPhone’unuzda bulunan tüm kestirmeleri bir .zip arşivine ekleyebilirsiniz. Bu adresten Shortcuts Backup kestirmesini indirebilirsiniz.

Convert Temperature

Bahsedeceğim bu kestirme sayesinde Fahrenheit ve Celsiues sıcaklık birimleri arasında kolaylıkla dönüşüm yapabilirsiniz. Bu kestirmeyi ekledikten sonra adını değiştir diyerek rahat söyleyebileceğiniz bir isim verirseniz kestirmeyi Siri ile aktive etmeniz daha rahat olacaktır. Kestirmeyi bu adresten indirebilirsiniz.

Get Coordinates

Whatsapp ya da çeşitli uygulamalar içerisinde konumunuzu göndermek rahat olacaktır. Ancak bazı işlemler için konumunuzun koordinatlarını paylaşmanız daha rahat olabilir. Bu gibi işlemlere ihtiyaç duyuyorsanız Get Coordinates adındaki kestirmeyi bu adresten indirmenizi öneririm. Bu kestirmeyi çalıştırarak iPhone’un konumunun koordinatlarını kopyalamış olursunuz.

Word & Character Count

Bazen yazılarınızda kelime ya da harf limitleri sizi kısıtlamaktadır. Bu limitlere uymanız gerekir. Bu limitlerin henüz ne kadarını tamamladığınızı da tam olarak bilemezsiniz. Bu gibi durumlarda Word & Character Count kestirmesini kullanmanızı öneririm. Bu kestirme kopyalamış olduğunuz metinde kaç kelime ve kaç harf var size söyleyebilmektedir. Kestirmeyi bu adresten indirebilirsiniz.

New Text File

Bazen hızlıca bir text dosyası oluşturmak istersiniz. Bu işlemi iPhone üzerinde yapmak için belki 3. parti uygulamlar belki de notlar uygulamasını kullanıyor olabilirsiniz. Bu gibi alternatif çözümleri bırakıp New Text File kestirmesini kullanmanızı öneririm. Bu kestirme sizin için hızlıca seçmiş olduğunuz klasör içerisinde bir text dosyası oluşturmaktadır. Kestirmeyi bu adresten indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir