iOS 17.4 Beta 4 Güncellemesi Yayınlandı – Yenilikler Neler

iOS 17.4 güncellemesinin geliştirme kapsamında yeni bir salı gecesine geldi. Bu haftayı da Apple yeni bir developer beta sürüm yayınladı. Bu sefer marka karşımıza iOS 17.4 beta 4 güncellemesi ile geldi. Muhtemelen public beta sürümü de 24 saat içerisinde gelecektir diye düşünüyorum.

Güncelleme Büyüklüğü

Bu güncelleme iOS 17.4 Developer Beta 3 sürümü yüklü olan bir iPhone 14 Pro’da yaklaşık 650 MB büyüklüğündeydi. Bu büyüklükte bir güncellemede büyük bir yenilik beklemek doğru olmayacaktır. Bu güncelleme içerisinde tahmin edeceğiniz üzere beta 3 sürümüne göre iyileştirmeler bulunuyor.

Derleme sürümü 21E5209b olarak gözüküyor. Sürüm numarasına bakarak 1 beta güncelleme daha gelebilir diye düşünüyorum.

Güncelleme Yenilikleri

Bu güncelleme ile birlikte ilk yeniliğimiz Apple CarPlay’den geliyor. Navigasyon modu açıldığında yaklaşan manevralar için yeni bir gösterge panelini iOS 17.4 beta 4 güncellemesi bize sunabiliyor.

iPhone 15 serisinde Ayarlar > Pil menüsüne gittiğinizde Pil Sağlığı ve Pil Optimizasyonu menülerinin bir birinden ayrıldığını göreceksiniz. Pil Sağlığı menüsüne gidildiğinde bataryanın üretim tarihi, şarj döngüsü, ilk kullanım tarihi ve batarya sağlığı ile ilgili bilgiler bulunuyor. Ayarlar > Hakkında menüsünde bulunan pil bilgileri buraya taşınmış.

Hata Düzeltmeleri

iOS 17.4 Beta 3 içerisinde bulunan bir hatadan dolayı arabanın teybi telefonu algılamıyordu. Format Read hatası veriyordu. Bu güncelleme ile hatanın gitmesine sevindim. Tüm yol Şevval’in müziklerinin kurbanı oluyordum, bu duruma gerçekten sevindim.

Bu güncelleme bana neden gelmedi? Beta güncelleme ne demek gibi sorularınız var ise iOS beta güncelleme zararlı mı videosunu izlemenizi öneririm.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir