Bilinmeyen iPhone İpuçları Şubat 2024 Videosu

Bilinmeyen iPhone özellikleri ve bilinmeyen iPhone ipuçları konseptindeki videoları benden bekliyorsunuz. Bunun farkındayım ve bu sebepten dolayı pek bilinmeyen iPhone ipuçlarını bir araya getirerek sizinle bu videoyu paylaşmak istedim.

Kilitliyken Erişime İzin Ver

iPhone’unuz kilitliyken iPhone üzerinden yapılabilecek şeyleri kısıtlamanız telefonunuzun ve verilerinizin güvenliği için önemlidir. Bu sebepten dolayı Ayarlar > Face ID ve Parola menüsünü açın ve Kilitliyken İzin Ver menüsündeki seçenekleri kesinlikle gözden geçirin. Örneğin kontrol merkezine erişimi açmak sizce doğru mudur?

Fotoğraf Araması

Fotoğraflarda arama işlemi yapmak çok kapsamlı olabiliyor. Fotoğrafın çekildiği cihazı yazabilirsiniz. Hatta hav hav yazarak fotoğraf içerisinde köpek ile etkileşimli fotoğraf ve videoları da bulabilirsiniz.

Şifre Değişikliği Şifresi

Ayarlar > Ekran Süresi > İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları bu özelliği açın ve Parola Değişiklikleri özelliğine İzin Verme diyin. Bu şekilde yaptığınızda parolanızı bilen birisi direkt parolanızı değiştiremeyecek aynı zamanda Ekran Süresi şifrenizi bilmesi gerekecektir. Böylelikle şifre değişikliğini yapma işlemini daha güvenli bir hale getirebilirsiniz.

Paylaşırken Göster

iPhone üzerinde herhangi bir uygulama üzerinden paylaşım yapmak istediğinizde en üst sırada kişiler çıkmaktadır. Kişiler ile etkileşim kurduğunuz metotlar ile ilgili bir sıra çıkmaktadır. Bu listeyi kaldırmak istiyorsanız Ayarlar > Siri ve Arama menüsünde Paylaşırken Göster seçeneğini kapatabilirsiniz.

Alarm Sesi Değiştirmek

iPhone üzerinde alarm kurmayı hepiniz biliyorsunuzdur diye düşünüyorum. Alarmı genelde hızlı bir şekilde kurduğumuz için alarm ile ilgili bazı detayları fark edemeyebiliyoruz. Aslında alarmın sesini değiştirebiliyorsunuz. Hatta kendi oluşturduğunuz sesleri bile seçebiliyorsunuz. Ücretsiz iPhone zil sesi istediğiniz şarkıyı yapmakla ilgili bir video kanalda bulunuyor. BU videodaki yöntem ile eklediğiniz sesleri alarm sesi yapabilirsiniz.

Aynı zamanda parçalar seçimi üzerinden Apple Müzik içerisinde arşivinizde olan şarkıları da alarm sesi olarak seçebilirsiniz.

Alarmın ses yüksekliğini değiştirebileceğiniz özel bir kontrolcü bulunmamaktadır. Ancak Ayarlar > Ses ve Dokunuş menüsünde bulunan zil sesi yükseklik ayarı aynı zamanda alarm sesinin yüksekliğini de belirlemektedir.

Video Sırasında Medya Durması

Video çekerken iPhone, dinlemekte olduğunuz müziği durdurmaktadır. Ancak bunu küçük bir hile ile engelleyebilirsiniz. Bu hileyi Bilinmeyen iPhone İpuçları kapsamında konuşalım. Müziği açın ardından Kamera uygulamasını açın. Fotoğraf modundayken deklanşöre basılı tutarak video çekmeye başlayın. Böylelikle video çekimi sırasında çalınan medya durdurulmayacaktır.

3 Parmakla Uygulama Kapatmak

iPhone’un arka planında çalışan uygulamaları tek tıkla kapatmanın maalesef bir yolu bir türlü yok. Arka plandaki uygulamaları hızlı bir şekilde kapatmak istiyorsanız 3 parmağınızı kullanarak arka plandaki uygulamaları kapatabilirsiniz. Ben arka planda bulunan uygulamaların kapatılması taraftarı çok değilim. Bunun da sebebini bir video ile açıklamaya çalışmıştım. O videoyu da izlemediyseniz izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir