iOS 17.6 Beta 1 Güncellemesi Yayınlandı – Yenilikler Neler ?

2024 yılının yaz aylarında Apple 2 adet beta güncellemesini paralel şekilde ilerletecek. Bu güncellemelerden birisi hepimizin bildiği iOS 18 sürümü diğeri de bu gün ilk beta sürümü yayınlanan iOS 17.6 sürümü oldu. Bu gün iOS 17.6 Beta 1 güncellemesi yayınlandı.

iOS 17.6 Beta 1 Yenilikleri

iOS 17.6 güncellemesi ile birlikte iPadOS, Apple Vision ve Mac OS gibi cihazlar için de yeni sürüm geldi. Mevcutta iOS 18 güncellemesine ait beta süreci devam ettiği için iOS 17.6 güncellemesinde büyük bir yenilik beklemek biraz abes olacaktır. iOS 17.6’nın beta süresinde en az 4 beta sürüm göreceğiz gibi duruyor.

iOS işletim sisteminde bulunan modem yazılım sürümünde bir güncelleme bulunuyor. Bu da iPhone’un kablosuz ağ bağlantılarında iyileştirme olarak bize dönecektir diye düşünüyorum.

Bul uygulaması içerisinde Tamir Modu şeklinde bir tuş bulunuyor. Bu tuş şu anda basılamıyor ancak iOS 17.6 tam sürümü ile bu tuş basılabilir olacak diye düşünüyorum. Normalde iPhone’u tamire verirken Bul özelliğini kapatmamız gerekirdi. Artık kapatmak yerine tamir modunu açmamız gerekecek.

Aynı zamanda bu güncelleme içerisinde hata düzeltmeleri de bulunuyor:

  • Bazı Bluetooth hoparlörler ile bağlantı sorunu hatası giderilmiş.
  • Bazı iPad modellerinde 3. parti uygulamaların ön kameranın döndürülme durumunu öğrenmesinde verilen yanlış bilgi giderilmiş.

Yüklemeli mi?

Genel olarak 1. developer beta olmasına rağmen stabil bir sürüm gibi duruyor. Ancak her zaman dediğim gibi günlük hayatta kullanmakta olduğunuz tek bir iPhone modeli var ise bu güncellemeyi yüklemeyin çünkü bu bir beta sürüm güncellemesidir.

Güncelleme Gelmedi

Hali hazırda iOS 18 güncellemesine ait beta sürümlerden birisi iPhone’unuzda kurulu ise bu güncelle size gelmemiştir. Çünkü iOS 18 sürüm numarası olarak iOS 17.6’dan daha büyük olduğu için iPhone iOS 17.6’yı yeni bir sürüm olarak görmemektedir.

iOS 17.6 Beta 1 güncellemesi iOS 17 güncellemesini destekleyen iPhone modelleri için yayınlandı. Aynı zamanda iOS 17.6 güncellemesi şu anda beta süreçte olduğu için bu güncellemeyi yüklemek istiyorsanız Apple Beta Programı’na dahil olmanız gerekmektedir. Detaylar için şu videoyu izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir