AirPods iOS 18 Güncellemesi Yeni Özellikleri Nelerdir ?

iOS 18 güncellemesi iPhone’a yeni özellikler getirdiği gibi iPhone ile tam etkileşimli çalışan aksesuarlara da yeni özellikler getirmektedir. AirPods iOS 18 güncellemesi ile yeni özelliklere de kavuştu. Sizinle bu yazıda AirPods iOS 18 güncellemesi ile kavuşacağı özellikleri konuşacağım.

Maalesef bu özellikler iOS 18 güncellemesi sonrası tüm AirPods modellerine gelmeyecek.

Baş Hareketleri ile Çağrı Yanıtlama

H2 çipe sahip olan AirPods Pro 2 modeli makine öğrenmesi sayesinde çağrıları evet ya da hayır şeklinde kafanızı sallayarak yanıtlamanızı ya da reddetmenize olanak sağlayabiliyor. Aslında gürültülü ortamlarda bu özellik çok iş görecektir. H2 çip sayesinde bu işlemin yapılabildiğini Apple söylüyor ancak AirPods Pro 2 harici AirPods modellerine de bu özelliğin gelmesini isterdim.

Ses Yalıtımı

AirPods Pro 2 modeli için gene güzel bir özellik var. Ses yalıtımı denilen özellik sayesinde kulaklıklar konuşmalar sırasında arka plan gürültülerini dinleyip arka plan gürültülerini önemli ölçüde azaltacaklar. Mac, iPhone ve iPad cihazlarında AirPods Pro 2’ler koşullar ne olursa olsun gürültüyü engelleyerek en iyi arama kalitesini sunabilecekler.

Oyunlarda Kişiselleştirilmiş Uzamsal Ses

Mevcutta 3. nesil AirPods’da, AirPods Pro ve AirPods Max modellerinde bulunan kişiselleştirilmiş uzamsal ses artık oyun oynarken de kullanılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir