iOS 17.4 Yükledikten Sonra Bunları Yapın

Mart ayına girdik ve iPhone’un işletim sistemi yeni bir sürüme kavuştu. Bu sürüm ile iPhone şüphesiz daha kararlı bir yapıya geldi. iPhone üzerinde kurulu olan bu işletim sistemini daha güvenli bir halde kullanabilmek ve batarya optimizasyonunuzun daha iyi olabilmesi için iOS 17.4 güncellemesi yükledikten sonra bunları yapın.

Öncelikle iOS 17.4 güncellemesi yenilikleri hakkında bir fikriniz yok ise kanalda bulunan iOS 17.4 Güncellemesi Yayınlandı başlıklı videoyu izlemenizi öneririm. Çünkü iOS 17.4 güncellemesi yeniliklerini bu videoda değil o videoda konuştuk.

iOS 17.4 Güncellemesi Yükledikten Sonra Bunları Yapın

Web Tarayıcıları İçin Geçiş Anahtarları Erişimi

Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik menüsüne Web Tarayıcıları İçin Geçiş Anahtarları Erişimi menüsünü bir açın. Burada Geçiş Anahtarlarını kullanabilecek web tarayıcıların listesi bulunuyor. Güvenliğiniz için bu listeyi bir gözden geçirin derim.

Çalınan Aygıt Korunması

Ayarlar > Face ID & Parola > Çalınan Aygıt Korunması menüsünden Güvenlik Gecikmesi özelliğini Her Zaman olacak şekilde güncellemenizi öneririm. Bu sayede güvenilir konumlar dahil her zaman belli güvenlik ayarlarını değiştirmek için 1 saatlik gecikme gerekecektir.

Operatör Güncellemesi

iOS 17.4 güncellemesi içerisinde bir de modem yazılım güncellemesi bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı operatör güncellemesini iPhone’unuz yapabilmiş mi bunu bir kontrol edin. Ayarlar > Genel > Hakkında menüsüne girin ve karşınıza operatör güncelleme uyarısı çıkacak mı bir bakın. Operatör güncellemesi için daha fazla detaylı bilgiye şu videodan erişebilirsiniz.

Pil Sağlığı

Güncellemeler sonrasında pil sağlığında bir düşüş olması normaldir. Bunun sebeplerini de detaylı bir şekilde farklı bir videoda konuşmuştu. Benim iPhone’umun pil sağlığı iOS 17.4 ile birlikte %95’e düştü. Sizin iPhone’unuzda da bir düşüş var mı? Pil sağlığınızı bir kontrol edin derim. Eğer pil sağlığınız %80’in altına düştüyse pilinizi orijinali ile değiştirmenizi öneririm. Çünkü iOS işletim sistemi yazılımsal olarak %80’in altına pil sağlığınız inerse yazılımsal olarak performansı kısmaktadır.

Uygulamalarınızı Güncelleyin

Kullanmakta olduğunuz uygulamalar iOS 17.4 güncellemesi ile tam optimize bir şekilde çalışabilmek için güncellenmiş olabilir. Otomatik uygulama güncellemesi kullanmakta olduğunuz iPhone için açıksa evet, uygulamalarınız güncellenecektir ancak otomatik güncellemelerin çalışmasını beklemeden bence App Store’u açın. Ardından sağ yukarıdan avatarınıza dokunun ve açılan sayfadan Tümünü Güncelle tuşuna basın.

Apple Cihazlarınızı Güncelleyin

iPhone güncellemeleri ile birlikte Apple Watch, iPad ve daha bir çok Apple ürünü için işletim sisteminde güncellemeler de yayınlanıyor. Eğer elinizde iPhone haricinde bir Apple ürünü varsa bu güncellemeleri de yapmanızı öneririm. Ekosistem tam bir bütün halinde çalıştıkça sizin için daha güvenilir bir ortam sağlayacaktır.

Beta Güncellemeleri Kapatın

Bir şekilde beta programına dahil olduysanız ve artık beta güncelleme almak istemiyorsanız Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme > Beta Güncellemeler menüsünden beta güncellemeleri kapatmanızı öneririm. Beta güncellemeler hakkında pek bir bilginiz yok ise kanalda bulunan beta güncellemeler zararlı mıdır başlıklı bir videomuz var. Bu video içerisinde enine boyuna beta güncellemeleri konuştuk.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir