iPhone Şarjı Uzun Gitmesi İçin Kestirme Önerisi

iPhone şarjı uzun gitmesi bir çoğumuzun kanayan yarasıdır. iPhone’un şarjı daha uzun dayanabilsin diye bir çok taktik geliştirdiğinizi düşünüyorum. Size yardımcı olabilmek için bu kapsamda iPhone kestirme önerisi yapmak istiyorum.

Agresif Düşük Güç Modu adında bir kestirme oluşturdum. Bu kestirmeyi açtığınızda telefon 3310’dan farksız hatta daha ilkel bir durumda bile olabilir. Ancak telefonunuzun şarjı çok azaldığında bu kestirmeyi kullanarak iPhone’unuzun şarjının daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.

Bu kestirmeyi kişisel otomasyon yaratarak belli koşullarda otomatik olarak çalışacak şekilde bir konfigürasyon oluşturabilirsiniz. Kestirmedeki belli adımları çıkartarak yeni bir kestirme oluşturabilirsiniz.

iPhone Şarjı Uzun Gitmesi İçin Kestirme Önerisi

Aynı zamanda bu adresten kestirmeyi otomatik olarak iPhone’unuza indirebilirsiniz.

Agresif Düşük Güç Modu

Açıkçası bu kestirmeyi çalıştırdığınızda iPhone’un şarjı dayansın diye resmen iPhone, iPhone olmayı bırakacak. Ancak telefonun şarjı çok azaldığında bu kestirmeyi açıp acil durumlarda sadece telefonu kullanmanızı sağlamaktadır. Bu kestirme içerisindeki komutlar:

  • Düşük Güç Modunu aç
  • Parlaklığı ayarla: %0
  • Hücresel Planı kapalı olarak ayarlar
  • Arka Plan Seslerini kapalı
  • Hareketleri Azalt açık
  • Uçak modu açık
  • Wi-Fi kapalı
  • Bluetooth kapalı
  • Hep Açık Ekran kapalı

Şarjınızın daha uzun dayanabilmesi için size 2 adet küçük kişisel otomasyon önerisinde bulunmak istiyorum.

Hep Açık Ekran Özelliğini Kapatın

Hep Açık Ekran özelliğine sahip bir iPhone modeliniz varsa belli durumlarda Hep Açık Ekran özelliğini kapatarak şarjınızın daha uzun dayanmasını sağlayabilirsiniz. iPhone’un kestirmeler uygulamasını açın. Ardından Kişisel Otomasyonlar menüsünden yeni bir kişisel otomasyon oluşturun. Örneğin şarjınızın %35’in altına düştüğünde Hep Açık Ekran özelliğinin kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda şarj yüzdeniz %70’in üzerine çıktığında Hep Açık Ekran özelliğinin açılmasını sağlayan bir otomasyon açabilirsiniz.

Düşük Güç Modu Otomasyonu

Bildiğiniz üzere düşük güç modunu açtığınızda email güncelleme sıklığı gibi bir çok şey kısıtlanacağı için iPhone’un şarjı çoğu durumda daha fazla dayanabilecektir. Bu sebepten dolayı iPhone’un kestirmeler uygulamasında bulunan kişisel otomasyon özelliğini kullanarak belli durumlarda düşük güç modunu açmanızı öneriyorum. Örnek vermek gerekirse benim iPhone’umda uyku modu açıldığında otomatik olarak düşük güç modu açılmaktadır.

iPhone’da bulunan düşük güç modu hakkında kafanızda bazı sorular var ise kanalda düşük güç modu zararlı mı diye bir video var. O videoyu da izlemenizi öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir