iOS 17.1 WiFi Sorunu Sorunu Çözümü Nedir ?

iOS 17.1 güncellemesini yükledikten sonra Wi-Fi bağlantısında kopmalar ya da internet hızında bir yavaşlama sorunu yaşıyorsanız yalnız değilsiniz. iOS 17.1 WiFi sorunu Apple tarafından onaylandı. Çok yakın bir tarihte bu sorun için Apple tarafından bir düzeltme yayınlanacak. Apple bu düzeltmeyi yayınlayana kadar biz ne yapabiliriz?

Bu düzenleme gelmeden önce bu hatayı yaşıyorsanız ve çözmek istiyorsanız size 2 yöntem önerebilirim. Bu yöntemler belki sorununuzu çözecektir:

iOS 17.1 Wifi Sorunu Çözümü

Ayarlar > Wi-Fi menüsünden Wi-Fi hız problemi yaşadığınız modemin yanında bulunan i tuşuna basın ardından Bu Ağı Unut diyebilirsiniz. Bu işlem sonrası Wi-Fi ağına yeniden bağlanmanız gerekecektir. Bu durum sorununuzu çözebilir.

Diğer bir yöntem de Ayarlar > iPhone’u Aktar veya Sıfırla > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla adımlarını izleyerek iPhone’da tutulan tüm ağ ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz. Bu 2 yöntemde de kayıtlı Wi-Fi ağ şifrelerinizi kaybedebilirsiniz. Ancak Apple yeni bir güncelleme yayınlayana kadar elimizdeki en iyi 2 yöntem bunlardır.

Bu düzeltme işlemi iOS 17.2 güncellemesi ile birlikte gelecek. Şu an için bu güncellemenin net bir şekilde geleceği tarih belli değil. Ancak Aralık 2023’ün ilk yarısında geleceğini şimdilik söyleyebiliriz. Bu güncellemenin geleceği tam tarihi ve güncellemenin içeriğini kaçırmamak için Teknotra Youtube kanalına abone olabilirsiniz.

Bu hata git gide büyük bir problem olmaya başlarsa ya da çok ses getirmeye başlarsa Apple, iOS 17.2’yi beklemeden bir ara güncelleme yayınlayacaktır.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir