iPhone Uygulama Önerileri – Mart 2024

Aylık iPhone uygulama önerileri video serisi kapsamında Mart 2024 içerisinde dikkatimi çekmiş ve sizinle paylaşmak istediğim uygulamalar bu listede:

AllTrails : Hike, Bike & Run

400.000’den fazla yürüyüş, bisiklet ve koşu için parkuru bu uygulama içerisinde barındırmaktadır. Dünya genelinde çeşitli parkurları içerisinde barındıran bu uygulama sayesinde çok güzel parkurlarda sporun tadını çıkarabileceğinizi düşünüyorum.

Uygulama içerisindeki listeden bir parkuru seçtiğiniz zaman bu parkuru gösteren bir haritayı uygulama sizin için yüklemektedir. Bu yükleme işlemi sonrası size koçluk yapan uygulama parkur hakkında bilgileri ve sporunuz hakkındaki bilgileri de size söylemektedir.

Uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Productive – İyi Alışkanlıklar

Bazı alışkanlıkları kazanmak zorlayıcı olabilir. Ancak bu zorlu yolda iPhone da bize yardımcı olsun istiyorsanız kesinlikle Habit Tracker uygulamasını indirmenizi öneririm. Araç takımları ve Apple Watch desteği ile alışkanlıkları kazanmak için çabaladığımız bu yolda ne durumda olduğumuzu bize gösterebilmektedir. Kolay kullanılabilir bir arayüze sahip olan bu uygulama aynı zamanda bildirimler ile size alışkanlıklarınızı hatırlatmaktadır.

Uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Paste – Endless Clipboard

Bu uygulama size Android işletim sistemli cihazlarda bulunan pano özelliğini getiriyor. Aslında bu özelliği kestirme ile yapmanın bir yöntemini Teknotra YouTube kanalında paylaşmıştım. Ancak bu işlemi kestirme ile değil de bir uygulama üzerinden daha tutarlı bir şekilde çalışmasını istiyorsanız bu uygulamayı indirmenizi öneririm.

Bu uygulama iCloud Sync özelliği sayesinde uygulamayı kurduğunuz diğer Apple cihazları aarasında da panonuzu senkorize edecektir. Ayarlar > Genel > Klavye menüsünden Paste uygulamasını da klavye olarak eklerseniz tıpkı Android cihazlarda olan pano menüsü gibi kopyalanan şeylere erişebilirsiniz.

Ancak bu uygulamanın 1 kötü tarafı var: Bu uygulama 7 gün boyunca ücretsiz. Bu ücretsiz sürecin ardından yıllık 999.99 TL olarak üyelik şeklinde satılmaktadır.

Uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

LumiaFusion

Daha çok iPad’de kullandığım bu video düzenleme uygulamasını öneririm. Gündelik kısa video edit işleri yapma basitliğinde uzun projeleri ortaya çıkartabileceğiniz bir uygulamadır. Evet, ücretli bir uygulamadır. Ancak benim gibi dijital içerik üreticisiyseniz ben bu uygulamayı size kesinlikle öneririm.

Uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

SCRL : Photo Collage Maker

Kolaj yaparak sosyal medya ya da çeşitli yerlerde fotoğraf paylaşmak istiyorsanız bu uygulamayı indirin. İçerisinde çok fazla şablon bulunmaktadır. Bu şablonlardan birisi illaki hoşunuza gidecektir diye düşünüyorum. Uygulamanın ücretsiz olan şablonları da işinizi görebilir. Uygulamayı önce indirin ücretsiz şablonlara bir bakın. Eğer ücretsiz şablonlar size yetmez ise üyelik sistemi ile ücretli şablonlara da geçiş yapabilirsiniz.

Uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Flighty – Live Flight Tracker

Sıkça uçak ile seyahat yapıyorsanız bu uygulamayı kesinlikle kurmanızı öneriyorum. Bu uygulama sayesinde uçuşlarınızı tek bir yerden görebilirsiniz. Aynı zamanda uçuşunuz ne durumda gibi bilgileri dinamik ada ya da kilit ekranından görebiliyorsunuz. Arkadaşlarınızın uçuşlarını takip edebiliyorsunuz ve uygulama içerisinde bir üyelik sistemi olmamasının yanı sıra reklamların da olmaması bu uygulamayı mükemmel kılıyor.

Uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir