iOS 17.4.1 Yükledikten Sonra Bunları Yapın

Büyük yenilikler ile gelen iOS 17.4 güncellemesinde çözülmeyen bazı hataları çözebilmek için iOS 17.4.1 güncellemesi yayınlandı. Bu güncelleme içerisinde bulunan yenilikleri detaylıca konuştuğumuz bir video kanalda bulunuyor. Bu yazıda ise iOS 17.4.1 yükledikten sonra bunları yapın diyebileceğimiz maddeleri konuşacağız.

Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

Bu güncelleme ile birlikte iPhonelarda yaşanan Wi-Fi bağlantı sorununda iyileştirmeler bulunuyor. Bu iyileştirmeler güncellemeyi yükler yüklemez aktive olacağını düşünüyorum. Ancak hala Wi-Fi bağlantı sorunu yaşıyorsanız Ayarlar > Genel > iPhone’u Aktar veya Sıfırla > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla diyerek ağ ayarlarınızı sıfırlamanızı öneririm.

Pil Sağlığı

Genellikle güncellemeler sonrasında pil sağlığında bir düşüş yaşanabiliyor. Bu güncellemeyi yükledikten sonra benim pil sağlığım %94’e düştü. Siz de bu güncellemeyi yükledikten sonra pil sağlığında bir düşüş yaşamış olabilirsiniz. Bunu anlamak için Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı menüsüne gidin. Eğer pil sağlığınız kötü ya da %80’in altında bir seviyede gözüküyor ise iPhone’un performansı yazılımsal olarak kısılacaktır. Bu gibi durumlarda pilinizi orijinali ile değiştirmenizi öneririm.

Uygulamaları Güncelleyin

iOS işletim sisteminizin sürümü güncellendiğinden dolayı iPhone’unuzun bazı sistem dosyalarında da değişiklikler meydana gelmiştir. Bu değişiklikler mevcut durumda çalışan uygulamaları etkilemektedir. Bu durumdan çok etkilenmemek için uygulama geliştiricileri uygulamalarını güncellemektedir. Bu sebepten dolayı iOS 17.4.1 yükledikten sonra App Store’u açın ve tüm uygulamalarınızı güncelleyin.

Apple Cihazlarınızı Güncelleyin

Bu güncelleme ile birlikte iPad ve Apple Watch başta olmak üzere bir çok Apple ürünü için yeni güncelleme yayınlandı. Bu güncellemeleri yüklemenizi öneririm. Bu güncellemeleri yüklediğiniz taktirde iPhone’unuz diğer Apple cihazları ile daha entegre bir şekilde çalışabilecektir.

Operatör Güncellemesi

iOS güncellemesi sırasında operatör güncellemesi sizin için yapılmış olabilir. Bu güncellemenin otomatik yapılması adımında bir sorun olmuş mu olmamış mı kontrol etmek için Ayarlar > Genel > Hakkında menüsünü açın. Burada karşınıza operatör güncellemesi için bir uyarı çıkıyor mu bunu bir kontrol etmenizi öneririm. Operatör güncellemesi hakkında daha detaylı bilgi almak için de iPhone Operatör Güncellemesi Nedir videosunu izlemenizi öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir