Bilinmeyen iPhone İpuçları Mart 2024 Videosu

Günlük kullanımın hızında iPhone’da olan bazı pek bilinmeyen iPhone ipuçları fark edemiyoruz. Bu sebepten dolayı belli aralıklar ile iPhone’da fark edilmeyen ipuçları kapsamında videolar oluşturmaya çalışıyorum. Bu kapsamda Mart 2024 içerisinde bir video paylaşmadığımı fark ettim ve sizinle bu videoyu paylaşayım.

Yer İmlerine Hızlıca Eklemek

Safari’de açık olan bir web siteyi paylaş tuşuna basıp ardından yer imlerine ekle diyerek yer imlerine ekleyebilirsiniz. Ya da bu işlemi daha çok hızlandırmak için Safari’de bulunan kitap tuşuna basılı tutup ardından yer imlerine ekle diyebilirsiniz.

Fotoğraflarda Değişiklikleri Kopyalama

Herhangi bir fotoğraf üzerinde düzenle diyerek değişiklik yaptığınızı düşünün. Bu fotoğrafı fotoğraflar uygulamasında listede bulunan ve fotoğrafa basılı tutarak seçenekleri açın. Bu seçenekler içerisinde değişiklikleri kopyala seçeneği bulunacaktır. Bu seçeneğe basın ve ardından farklı bir fotoğrafa basılı tutun. Değişiklikleri yapıştır diyerek yaptığınız değişiklikleri diğer fotoğrafa da bu özellik ile aktarabilirsiniz.

Klavyede Büyük Harf

Eminim bir çoğunuz bunu biliyordur ancak hala bir çok iPhone kullanıcısı bu küçük ipucuyu bilmiyor. Klavyenin sol tarafında bulunan büyük karakter ikonuna peş peşe 2 defa basarak klavyede büyük harfler ile bir şeyler yazmanızı sağlayabilirsiniz.

Safari’de Geri Gitmek

Safari’de geri tuşunu kullanarak sayfalarda geri gidebilirsiniz. Ancak birden fazla sayfada geri gitmek istiyorsanız geri tuşuna birden fazla kez basmanız gerekiyor. Ya da geri tuşuna basılı tutabilirsiniz. Böylelikle karşınıza o sekmeye ait geçmişte kalan sayfalar çıkacaktır ve bu sayfalardan istediğinizi rahatça açabilirsiniz.

Sayfanın Üstüne ve Altına Gitmek

iPhone’dan bir sayfayı açtınız ve bu sayfanın en üstüne gitmek istiyorsanız yapmanız gereken şey çok basit: Sağ yukarıda bulunan pil simgenize 1 defa basmak. Böylelikle sayfanın en üstüne çıkabilirsiniz. Aynı zamanda bir uygulamada ya da bir sayfada aşağıda uygulamada açık olan bölümlerin listesi varsa açık olan bölümün ikonuna basarak sayfanın en altına inebilirsiniz.

Kilit Ekranına Kestirme Eklemek

Kilit ekranına kestirmeler ekleyebildiğinizi biliyor musunuz? Kestirmeler uygulamasını kullanarak kendi oluşturduğunuz ya da internetten indirdiğiniz kestirmeleri rahatça kilit ekranına ekleyebilirsiniz. Kilit ekranına eklediğiniz kestirmeler ile gündelik işlerinizin hızlanacağını düşünüyorum.

Nesneyi Kopyala

Safari’de bir fotoğrafı indirmek yerine fotoğrafta bulunan nesneyi sadece istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için Safari’de herhangi bir görselin aramasını yapın. Ardından nesnesini almak istediğiniz görseli açın ve ekrana basılı tutun. Ardından nesneyi kopyala seçeneğine basın. Bundan sonra nesneyi kullanmak istediğiniz yere yapıştır demeniz yeterlidir.

Müzik Tanıma

Ayarlar > Denetim Merkezi menüsünden Müzik Tanıma özelliğini denetim merkezine ekleyin. Ardından denetim merkezinde bulunan bu kısayol ile hızlıca çevrenizde çalan müzikleri tarayabilirsiniz. Aynı zamanda bu kısayola basılı tutarak geçmişte tarattığınız müzikleri de görebilir ve çeşitli müzik platformlarından bu müziği kolayca dinleyebilirsiniz.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir