Tesla Satışları ABD’de %39 Azalmış Durumda

Elektrikli araba sektörünün en başarılı temsilcilerinden birisi merak edilen satış rakamlarını açıkladı. Firmaların yıl çeyreklerinde yapmış olduğu bu açıklamalar hem pazara girmek isteyenler için fikir veriyor hem de firmaların başarı oranları hakkında yatırımcılara fikir veriyor. Tesla satışları elektrikli otomobil satış pazarının çok büyük bir oranını oluşturuyor.

Tesla Satışları Düşüşte

2019’un 3. çeyreği yani temmuz, ağustos ve eylül aylarını kapsayan dönemde firmanın satışları Amerika Birleşik Devletleri’nde %39 oranında azalmış bulunmaktadır. Bu azalma neye kıyasla diye soracak olursanız, 2018’in aynı aylarıyla karşılaştırmalı olarak ortaya çıktı. 2 yıldan beri firmanın satışları ilk defa düşüş yaşamaktadır. Bu oranı biraz daha somutlaştıracak olursak satışlar 5.13 milyar dolardan 3.13 milyar dolara geriledi diyebiliriz.

Bunun yanında Çin’deki satışların %64’lük bir oranda arttığını unutmamak lazım. Bu artışa rağmen firmanın satışları global anlamda geriledi. Bu gerilemenin sebebi hakkında firma araştırmalara eminim ki başlamıştır. Ancak ben bu gerilemeyi normal karşılıyorum. Sonuçta pazara ilk girdiğinde yakalamış olduğu artışı sürekli yakalayacak diye bir kural yok. Yeniliği ilk benimseyenler elektrikli arabalarını aldılar. Şimdi sırada reklamlar ile diğer kesimlere elektrikli arabaları sevdirmek var.

Tesla’nın arabalarında bulunan güvenlik açıklarını kapatması ve hakkında duyulan tüm kötü haberlere karşı bir tez ortaya çıkartması lazımdır. Evet bu şekilde olaylar yaşandı ancak artık bu güncellememiz sayesinde bu olmayacaktır şeklinde.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir