Bmw i3 Üretimi Durduruldu – Sektörün Öncüleri Gidiyor

Bavyeralı marka için elektrikli otomobil geleceğinin kilit modellerinden birisine veda etmek zorunda kaldık. Bu veda gerekli miydi? Evet, çünkü biz ve marka bu modelden öğrenebileceğimizi öğrendik. Model ömrünü doldurdu. Bundan sonra Bmw i3 üretimi devam etseydi markanın imajı zedelenecekti.

2013 yılında Bavyeralı otomobil üreticisinin elektrikli otomobil geleceği için ilk en büyük adımı olmuştu. Markanın seri üretim olarak piyasaya sunduğu ilk tam elektrikli arabaydı. Her şeyin ilkinde kusurların olduğu gibi kesinlikle bu modelde de kusurlar vardı. Elektrikli otomobillerin gelecekteki ulaşım araçları olduğunu markalar vurgulamak istiyorlardı. Üstelik çalışma prensibi olarak bu modeller piyasadaki modellerden çok farklıydı. Bu 2 nedeni Bmw vurgulayarak bir pazarlama stratejisi ilerletmek istiyordu. İşte bu nedenden dolayı arabanın tasarımı çok sıradışı oldu. Kimine göre çok futuristik kimine göre çok saçmaydı. Alışılmışın dışında olan bu tasarım nedeniyle bir kesim bu otomobili çok sevdi bir kesim nefret etti.

Bir ilk model olduğu için yeni olmasına rağmen eksik kaldı. Günümüz teknolojisi çok hızlı ilerliyor. Bu gün yeni nesil diye tanıtmış olduğunuz ürün bir kaç ay sonra çok çağ dışı kalabiliyor. Bmw i3 başarılı seri üretim bir elektrikli arabaydı. Ancak 2013 yılından bu güne çok şey değişti. Artık modelin sunduğu rakamsal veriler pek yeterli gelmiyor.

Bmw i3 Üretimi Son Buldu

Bu arabanın en büyük şanssızlığı bu modelin bir süpermini model olduğunu kimsenin kabul etmemesidir. Premium bir markadan geliyor olmasından mı futuristik özelliklerinden mi bilmiyorum bu modelin bir şehiriçi modeli olduğunu kimse kabul etmedi. Bu arabayla 80 km/h hızın üstüne çıkmak ve otobanda uzun yol testi yapmak çok yanlış hem de çok !

Bu arabanın özel lastikleri başına bela olmuştur. İnce lastikleri yüzünden yüksek hızlar hep problem oldu. Hem de bu lastiklerin normalden daha az dayandığı gerçeği var.

Son bmw i3 modelleri

Son Bmw i3 modelleri kimlerin mi oldu? Münih merkezli otomobil kiralama firması olan CarVia son 18 modelin sahibi oldu. 18 adetlik bu modeller özel seri olarak üretildi. Galvanik altın sarısı renginde olan bu modeller artık günlük 40 Euro civarı bir ücrete kiralanabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir