iPhone Fotoğraf İsmini Değiştirmek Nasıl Yapılır

iPhone kamerası ile çekilmiş fotoğraflarda iPhone kendisine göre fotoğraf ve videoları isimlendirmektedir. Genellikle bu isimlendirme formatı IMG_xxxx şeklinde olmaktadır. Ancak farklı senaryolarda isimlendirme formatında değişiklikler olabilmektedir. Android işletim sistemli bir telefondan iPhone’a geldiyseniz iPhone fotoğraf ismini değiştirmek isteyebilirsiniz. Sizinle bu yazıda iPhone’da fotoğraf ismi değiştirmek neden bu kadar zor ve nasıl değiştirebilirsiniz bunu konuşalım.

iPhone Fotoğraf İsmini Değiştirmek Neden Bu Kadar Zor

Öncelikle size biraz iPhone düşünme mantığını açıklamak istiyorum. iPhone kullanırken bir fotoğrafın adını değiştiremezsiniz çünkü o bir dosya değil bir fotoğraftır. iPhone’a göre fotoğraflar ve dosyalar bir birinden farklı şeylerdir.

iPhone’un kendi fotoğraflar uygulaması size fotoğrafın adını değiştirme izni vermez ancak fotoğrafı ararken daha rahat bulabilmeniz için Resim Yazısı eklemenize izin verir. Ancak siz gene de fotoğrafın adını değiştirmek istiyorsanız bunun için size 2 yöntem söyleyebilirim.

Dosyalar Uygulaması

Fotoğrafı açın. Ardından paylaş tuşuna basıp Dosyalara Kaydet tuşuna basın. Fotoğrafı dosya olarak kaydedebileceğimiz yeri seçerken fotoğrafın dosya olarak kaydedileceği ismi de seçebiliriz. Artık fotoğrafı dosyalar uygulaması üzerinden görmek istediğinizde ve paylaşmak istediğinizde bu fotoğrafın adı sizin seçtiğiniz isimle olacaktır.

Farklı Uygulamalar

App Store’da fotoğraflarınızın bilgileri üzerinde değişiklik yapabilmenizi sağlayan bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalardan bir tanesi de Metapho’dur. Metapho’yu ücretsiz olarak bu adresten indirebilirsiniz. Ancak uygulama içerisinde bazı işlemleri yapmak için uygulamaya abone olmanız gerekiyor ki bu da ücretli bir işlemdir. Bu tipte uygulamalar ile fotoğrafın adını değiştirip fotoğrafı yeniden Fotoğraflar uygulamanızdaki arşive kaydedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir