iPhone Alarm Çalmıyor Sorunu iOS 17 Sonrası Yaşanıyor

Farkında mısınız bilmiyorum ancak iOS 17 güncellemesi sonrasında iPhone alarm sorunu şikayetleri gelmeye başladı. Hatta Apple bu durumu kabul etmiş durumda. Umarım siz bu sorunu yaşamıyorsunuzdur. Sizinle bu yazıda iPhone alarm çalmıyor sorunu hakkında konuşalım.

Bu İlk Değil

2010 yılını hatırlarsak yaz saati uygulaması nedeniyle iPhone alarmlarında gene problem yaşanmıştı. Tekrarlı alarmı olan kullanıcılar 1 saat erken kalkmak zorunda kalmışken tek seferlik alarm kuranların ise alarmı hiç çalmamıştı. Şaka gibi ama geçici çözüm olarak iPhone kullanıcılarından alarmlarını 1 saat sonraya ayarlanmaları istenmişti. Tabi bu geçici çözümdü sonrasında tabiki hata Apple tarafından çözüldü.

2011 yılının ilk gününe geldiğimiz iPhonelar’da alarm ile ilgili bir sorun yeniden karşımıza çıkmıştı. 1 Ocak 2011 gününde tek bir günlük alarm kuran Avrupa kullanıcıları alarmın çaldığını duymadılar. Yinelenen alarmı olan kullanıcılar ise herhangi bir sorun yaşamadı. Bu durumdan binlerce kişi etkilenmişti.

iPhone Alarm Çalmıyor Sorunu

Amerika’da bulunan saat dilimi farkı nedeniyle Apple, Amerika’da olan kullanıcıları bu konu hakkında bilgilendirmek için vakte sahipti ve kamu açıklamasıyla kullanıcılara bir bildirge yayınlamıştı. Apple hatanın sebebini belirtmedi ancak durum 3 Ocak itibariyle düzelmişti.

Ancak 1 yıl içerisinde yaşanan 2. alarm vakası olduğundan dolayı o zamanlarda App Store’da bulunan alarm uygulamaları indirmeleri bir anda patlamıştı. Şimdi de App Store’da bulunan alarm uygulamaları indiriliyor çünkü iOS 17 gene bir alarm sorunu ile karşılaştı.

Bir çok kullanıcı alarmlarının çalmadığı ya da duyulmayacak kadar az bir sesle çaldığı konusunda şikayetlerini internetteki çeşitli kaynaklarda dile getirdi. Apple bu hatanın farkında olduğu ve hatanın düzeltilmesi için çalıştığını bildiren bir bildiri yayınladı. Bu bildiri içerisinde neden bu sorunun yaşandığı ile ilgili bir açıklama gene bulunmuyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir