iOS 17.3.1 Güncellemesi Yayınlandı – Yenilikler Neler ?

Bildiğiniz üzere Apple, iOS 17.4 güncellemesi üzerinde çalışıyor. Hatta bu güncelleme için 2 beta sürüm de yayınlandı. Bu güncellemelere ait detayları içeren videoları kanalda bulabilirsiniz. iOS 17.3 sürümündeki bazı hataları artık Apple görmezden gelemedi ve karşımıza iOS 17.3.1 güncellemesi ile geldi. Bu güncellemedeki yeniliklere beraber bakalım.

iOS 17.4’e bu kadar yakınlaşmışken iOS 17.3.1 içerisinde hata düzeltmesinin yanı sıra yenilik beklemek çok abes olacaktır. Çünkü Apple yeniliklerini iOS 17.4’e saklıyor ve iOS 17.4’de de karşımıza ne gibi yenilikler geleceğini biliyoruz.

iOS 17.3.1 güncellemesi yaklaşık 600-650 MB büyüklüğünde bir güncelleme olarak karşımıza geldi. Bu güncelleme içerisinde yazarken metinlerin beklenmedik şekilde yinelenmesi ve üst üste binmesi hatası giderilmiş.

Aynı zamanda bu güncelleme içerisinde güvenlik yamalarının da bulunduğunu biliyoruz. Fakat ne gibi güvenlik yamaları bulunuyor, bunun bilgisini Apple paylaşmamış.

Aynı zamanda bildirim ekranında bildirimleri gizleyip yeniden açtığınızda takılarak açılma sorunu çözülmüş.

Güncellemeyi yükledikten sonra App Store‘u açın ve tüm uygulamalarınızı güncelleyin. iOS işletim sistemini güncel tutmanın veri ve cihaz güvenliği için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda uygulamalarınızın güncel olması da uygulamaların kullandığı veriler için çok önemlidir.

Güncellemeyi yükledikten sonra Ayarlar > Genel > Hakkında menüsünü açın. Bu menü içerisinde operatör güncellemesi var mı onu bir kontrol edin. Bu güncelleme ile herkese operatör güncellemesi gelmeyebilir ya da iOS işletim sistemi otomatik olarak operatör güncellemesini kurabilir ancak gene de siz bir kontrol edin.

Klavyede hala sorun yaşıyorsanız Ayarlar > Genel > iPhone’u Aktar veya Sıfırla > Sıfırla > Klavye Sözlüğünü Sıfırla diyerek klavye sözlüğünü sıfırlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir