iOS 17.2 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı – Yenilikler Neler

Yeni bir salı gecesini geçirdik ve Apple haftalık olarak iOS işletim sisteminin yeni beta sürümünü yayınladı. Karşımıza iOS 17.2 Beta 3 güncellemesi yayınlandı. Bu güncelleme iOS 17.2 Beta 2 yüklü olan iPhone 14 Pro için 667,5 MB büyüklüğünde geldi.

Güncellemenin sürüm numarasının sonu c harfine kavuştu. Bu da RC sürüm öncesi 1 ya da 2 beta güncelleme daha geleceğini bize söylüyor. Haftada 1 güncelleme hedefi ile devam edebilirsek bu da aralığın ortasına doğru iOS 17.2’nin tam sürümüyle karşımıza çıkacağını bize söylüyor.

iOS 17.2 Beta 3 Güncellemesi Yenilikleri

Bu güncelleme ile gelen ilk yenilik aslında iOS işletim sistemi içerisinde olan ancak bir süredir kaldırılmış olan bir arka plandır. Bu duvar kağıdını iOS 7 güncellemesinden hatırlayacağınızı düşünüyorum. Koleksiyonlar içerisinde bulunan bu duvar kağıdı farklı renk seçeneklerine de sahip.

Fotoğraflar uygulamasını açtığınızda karşınıza bir izin çıkacaktır. Fotoğraflar uygulaması artık Apple Müzik’deki verilerinize erişim izni istiyor. Muhtemelen fotoğraf ve videoları kullanarak iOS işletim sisteminin bize sunduğu anılar için bu izin gerekiyor olabilir.

Ayarlar > Müzik menüsünü açtığınızda karşınıza Favori Parçaları Ekle diye bir seçenek geliyor. Artık favoriye eklediğiniz parçaların arşivinize eklenip eklenmeyeceğini siz belirleyebilirsiniz.

Artık sizi engelleyen bir kullanıcının bulunduğu FaceTime grup aramasına katılırsanız iPhone size bir uyarı çıkartacaktır.

Benchmark testlerini de videoda paylaşıyorum. Sonuçları görmek için videoya bakmanız yeterli olacaktır.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir