iOS 17.2 Beta 2 Güncellemesi Yayınlandı – Yenilikler Neler

2 haftanın ardından Apple karşımıza iOS 17.2 Beta 2 güncellemesi ile geldi. 2 haftanın ardından diyorum çünkü iOS 17.2 Beta 1 güncellemesi yayınlanalı 2 hafta oldu. iPhone 14 Pro için iOS 17.2 Beta 1’den geçiş sırasında 773,1 MB olan bu güncellemeyi ele alalım.

iOS 17.2 Beta 2 Güncellemesi

Güncellemenin sürüm numarasına bakarak tam sürüme 2 ya da 3 beta uzakta olduğumuzu söyleyebilirim. Bu güncelleme ile birlikte modem sürümünde küçük bir artış görüyorum. Bu da bağlantılar konusunda olumlu bir sonuç bize verecektir.

Apple Vision İçin Video

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max artık Apple Vision için video çekebiliyor. Ayarlar > Kamera > Format menüsü altında Apple Vision için özel bir seçenek gelmiş. Bu seçeneği açtığınız zaman derinlik algılamalı özel bir video çekebiliyorsunuz. Bu özellik ile en iyi videoyu oluşturabilmek için iPhone’u yatay modda hareketsiz tutmanız öneriliyor. 1080p 30 fas çekilen bu videoların 1 dakikası yaklaşık 130 MB yer kaplıyor.

Kapsam

Apple kimliğiniz ile ilişkilendirilmiş cihazların kapsam durumunu iPhone üzerinden öğrenebiliyordunuz. Artık bunu öğrenebileceğiniz menünün yeri değişti. Bu bölüm Ayarlar > Genel menüsü altına taşındı.

Siri İyileştirmeleri

İngilizce Siri için bazı iyileştirmeler yapılmış Ancak ben henüz Türkçe Siri’de bu iyileştirmeleri göremedim. Denizden ne kadar yükseği ya da Apple Maps ile navigasyon sırasında gideceğimiz yere ne kadar sürede varabileceğimizi Siri’ye sorabiliyormuşuz.

Günlük İyileştirmeleri

iOS 17.2 ile ilk defa karşımıza çıkan Journal (günlük) uygulaması bazı iyileştirmelere kavuşmuş. iOS 17.2’nin tüm beta sürecinde bu uygulama iyileştirmelere kavuşacaktır diye düşünüyorum.

Hassas İçerik Uyarısı

Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Hassas İçerik Uyarısı altında bulunan iOS 17 ile birlikte gelen özelliğimiz artık kişi posterleri ve stickerlar üzerinde de çalışabiliyor.

  • AirDrop üzerinde bulunan bazı hatalar giderilmiş.
  • Android işletim sistemini kullanan bazı cihazların Kişisel Erişim Noktasına bağlanırken yaşadığı hata giderilmiş.

Meraklıları için Benchmark test sonuçlarını iPhone 14 Pro üzerinden videoda paylaştım. Sonuçları görmek için videoya bakabilirsiniz.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir