iOS 17.1.1 Güncellemesi Yayınlandı – Yenilikler Neler

Yeni gelen güncelleme içerisinde bir yenilik barındırmıyor. Bu güncelleme aslında güvenlik yaması da barındırmıyor. Bu güncelleme tamamiyle hata düzeltmelerini hedef almış gözüküyor. iOS 17.1.1 güncellemesi iPhone modellerinde bulunan hataları hedef almış durumda.

iOS 17.1.1 Güncellemesi Yenilikleri

Apple Watch kullanıcıları iPhonelar’ını iOS 17.1.1 sürüme güncellemelerini öneririm. Bununla beraber watchOS için de güncelleme geldi. watchOS ve iOS güncellemelerii yaptıktan sonra Apple Watch’un şarjının hızlı tükenme problemi giderileceği Apple tarafından belirtiliyor.

BMW markasına ait bir araba kullanıyorsanız ki buna Toyota Supra da dahil sonuçta o da BMW ile ortak yapılmış ve bir çok parçası BMW olan bir model. iPhone 15 model akıllı cep telefonunuzu bu araçlarda kalosuz şarj ettiğinizde iPhone’un NFC çipi problem oluşturabiliyordu. Bu sorunu giderebilmek için cihazı sıfırlamak zorunda kalabiliyordunuz. Bu hatanın düzeltildiği Apple tarafından belirtiliyor.

Kilit ekranında bulunan hava durumu araç takımı havanın karlı olduğunu bize gösteremiyordu. Kar simgesi yerine bize kağıt parçası gösteriyordu. Bu hata da giderilmiş.

Bir çok kullanıcının belirttiği hatalar ile ilgili bir açıklama henüz ben göremedim. Örneğin iPhonelar’ın gece kendiliğinden kapanıp açılması veya cihazın şarj olmaması hataları ile ilgili ben bir açıklama göremedim. Aynı zamanda bildirim merkezinde bildirimlerin takılarak gözükmesi hatası da devam ediyor. Wi-Fi sorunu hakkında ben bir açıklama göremedim.

Apple, iOS 18 güncellemesi üzerindeki çalışmaları yavaşlatıp iOS 17 güncellemesinin daha stabil hale gelebilmesi için çalışmaları hızlandırmış.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir