YouTube Resim İçinde Resim Özelliği iOS İçin Yayınlandı

Android Oreo güncellemesinden bu yana Android kullanıcıları YouTube uygulamasında picture in picture özelliği ile eğlenirken iOS kullanıcıları imrenerek bakıyordu. En sonunda iOS için beklenen güncelleme geldi. YouTube resim içinde resim özelliği iOS işletim sistemi için de yayınlandı.

YouTube Resim İçinde Resim Özelliği iOS Güncellemesi Geldi

iOS için YouTube uygulaması yeni bir güncelleme aldı. Bu güncelleme sayesinde kullanıcılar izlemekte olduğu videoyu küçük bir oynatıcıya taşıyabiliyor. Bu küçük oynatıcı daimi olarak ekranın üzerinde kalıyor. Böylelikle kullanıcılar herhangi bir uygulamaları açsalar da YouTube videolarını izlemeye devam edebiliyorlar.

İlk etapta sadece premium kullanıcılar için yayınlanan bu özellik ilerleyen günlerde tüm iOS kullancıları için yayınlanacak. Jailbreak ya da 3. parti YouTube uygulamaları ile bir süredir iOS için de kullanılan bu özellik sonunda resmi YouTube uygulaması için de yayınlandı.

Android YouTube uygulamasında bu resim içinde resim özelliğini kullanmak için premium abone olmak gerekmiyorken iOS için bu şekilde bir zorunluluk olması beni üzdü. Ancak pilot uygulama şeklinde parçalı olarak tüm kullanıcılara açılacak olması da bir tesellidir.

YouTube videosunu arkaplana atıp sadece sesi dinlemek için iOS tarafında da Android tarafında da premium üye olmak zorunluluğu var bunu da hatırlatayım.

iOS tarafında YouTube uygulamasında resim içinde resim özelliğini kullanabilmek için App Store üzerinden YouTube uygulamasını güncellemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda şimdilik premium üye olmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir