Yoast SEO Tavsiye WordPress Eklentisi

WordPress kullanarak oluşturulmuş web sitesi türevlerini zenginleştirmenin en kolay ve en güzel yolu çeşitli eklentiler kurmaktır. Web site yöneticileri bazen bu eklentileri biraz abartıyor olsa da eklenti kurmakta web siteye fayda olduğunu düşünüyorum. Bana kalırsa herhangi bir Wordpess site türevine ilk kurulması gerekilen eklenti Yoast Seo eklentisidir.

Yoast Seo Google Optimizasyonu İçin Birebir

Bahsetmiş olduğum eklentiyi ilk olarak Naraş Serhan Okan abim sayesinde öğrendim ki iyi de öğrenmişim. Teşekkür ederim abim.

WordPress üzerinde herhangi bir web uygulaması oluşturduysanız ilk kale almanız gereken servis Google olmalıdır. Eğer yapmış olduğunuz web uygulamasını sadece belli bir kitle kullansın istemiyorsanız ve web uygulamanızın kullanıcı sayısının organik bir şekilde artmasını istiyorsanız, Google’da üst sıralarda çıkmanız ilk hedefiniz olmalıdır. Bu hedef de sadece web uygulamanızın adı yazılınca olmamalıdır. Günlük hayatta kullandığımız kelimelerde de web uygulamanız üst sıralarda olmalıdır.

Seo işlemleri ayrıca emek ve para isteyen bir işlemdir. Bunun için çok çalışmanız gerekmektedir. Bu çalışmalara bir şekilde başlamak ya da ücretsiz bir şekilde kendinizce başarılı bir Seo optimizasyonu yapmak istiyorsanız ve yapmak istediğiniz web uygulaması WordPress kullanıyorsa Yoast Seo eklentisini hemen indirin. Bu eklentiyi indirip eklentiyi konfigüre edin.

Yazmış olduğunuz her yazıda ve oluşturmuş olduğunuz her içerikte Yoast Seo sizlere puan verecektir. Bu puanları arttırmak için sunulmuş olan önerileri dikkate alarak SEO optimizasyonunuzu arttırabilirsiniz. Korkmayın bu eklenti sayesinde hiç bir şekilde kod yazmadan tüm işlemlerinizi yapabileceksiniz. Eklentinin ücretli versiyonunu eğer bütçeniz var ise almanızı tavsiye ederim. Ben Teknotra’da bu eklentinin ücretsiz versiyonunu kullanıyorum.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir