Yeni Skoda Octavia Nerede Üretiliyor (4. Nesil) ?

Yeni Skoda Octaiva yani 4. nesil Skoda Octavia yenilenen tasarımı ile büyük beğeni topladı. Markanın bu otomobili bir önceki nesile göre tasarım konusunda büyük bir ilerleme kat etti ve çok daha teknolojik bir yapıya büründü. Ülkemizde de satışa sunulacak olan Yeni Skoda Octavia nerede üretiliyor ?

Yeni Skoda Octavia Nerede Üretiliyor ?

Dördüncü nesil Skoda Octiva, Çekya yani Çek Cumhuriyeti’nde üretilecektir. Skoda’nın Çek Cumhuriyeti’nde bulunan Mlada Boleslav ismindeki üretim tesisinde üretilecek olan Skoda Octavia’dan günde 1150 adet üretileceği planlandı. Avrupa’daki taleplerden dolayı üretimin ağırlığı arabanın sedan kasa tipinden çok combi versiyonuna verilecektir.

Skoda octavia üretimi

Bu güne kadar üretilmekte olan Skoda Octavialar dünyanın çeşitli ülkelerinde üretildiler. Skoda Octavia bu güne kadar Çin, Rusya, Cezayir, Kazakistan ve Hindistan gibi ülkelerde üretilmiş olsa da hep markanın denetimi kapsamında üretilmiştir.

2020 Skoda Ocativa

Segmentinin en büyükleri arasında yer alan Skoda Octavia, 4. nesli ile benim ilk beğenimi aldı. Arabayı incelemek gerekiyor tabiki ancak sunmuş olduğu teknolojik özellikler ve rakam üzerindeki veriler ilk intiba için gayet olumlu.

Full Led matrix farlar, 230V soket, yenilenen vites topuzu, elektrikli motor seçeneği, çarpışma önleme sistemi ve park asistanı sayesinde bence günümüz teknolojisine araba çok iyi bir şekilde adapte olmuş durumdadır. 4. nesil Skoda Octavia’nın tüm özelliklerini anlatmış olduğum 2020 Skoda Octavia yazısını okumanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir