Yeni Passat Manuel Vites Seçeneği Yok

Sessiz sakince ülkemizde makyajlanan Yeni Passat modelleri geldi. Bir çoğumuz Passat’ın makyajlandığından bile haberimiz yokken o modeller ülkemize geldi. Makyajlanan bir kasa olduğu için tasarım namına pek bir değişiklik yok diyebiliriz. En büyük değişiklik bana göre donanım seviyelerinin değişmesidir.

Yeni Passat Donanım Seviye İsimleri Değişti

Trendline, Comfortline ve Highline olmak üzere Passat donanım seviye isimleri yıllardır artık oturmuştu ve herkes bu 3 donanım adına ve donanım doluluk seviyelerine alışmıştı. Sokakta arabayı görüp donanım seviyesini bir çoğumuz anlayabiliyordu. Yeni donanım seviyelerinin isimleri Passat, Business ve Elegance olarak isimlendirilmiş.

Adı Passat olsun yani Passat alayım yeter modunda olanlar için Passat donanım seviyesi, boş paket olmasın biraz konfor süreyim ben iş adamıyım ya da aile babasıyım diyenler için Business paket ve ben gösteriş lüks ve konforumdan asla ödün veremem her zaman her şeyin en dolusunu alırım diyenler için de Elegance donanım seviyesi oluşturulmuş.

Yeni Passat iç

Yeni Passat 3 Farklı Motor Seçeneği ile Geliyor

Yeni Passat 1 benzinli ve 2 dizel olmak üzere 3 farklı motor seçeneği ile ülkemizde satışa sunuldu. Benzinli motor seçeneği tabiki de yenilenen 2 silindir kapatma teknolojisine sahip 1.5 TSi 150 beygir ve 250 nm tork değerine sahip olan motordur. Dizel motor kadar verimli çalışabilen bu motor Passat’ı ekonomik bir şekilde yürüteceğinden eminim. 1.6 ve 2.0 motor hacimlerine sahip motor seçeneklerinden 3 kuruş fazla olsun ancak dizel olsun diyenler 1.6 motor seçeneğini alacak performans istiyorum benim para pek umurumda değil performans olsun gösteriş istemiyorum illaki Passat istiyorum, Passat’a 500.000 TL veririm diyenler ise 2.0 TDi motor seçeneğini tercih edeceklerdir.

Hangi motor seçeneğini alırsanız alın manuel şanzıman yerine DSG şanzıman arabayı yürütecektir.

Passat’a da bu yakışır. Şeridi takip eden otonom seviyesi ileri olan bir araba alıyorsunuz ancak manuel şanzımanı oluyor komik değil mi? Korkmayın DSG performansı öldüren bir otomatik şanzıman değildir.

Yeni Passat arkası

233.500 TL Baz Fiyatı ile Satışa Sunuldu

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durumu göz önüne alırsak aslında arabanın hakkı bir para diyebiliriz. Nasıl hakkı ? Renault Clio olmuş 120.000 TL burada Passat’tan bahsediyoruz. Evet 0 km 150 beygirlik bir araba için 233.500 TL pahalı bir fiyat onu kabul ediyorum. Şu şekilde sizi teselli etmek isterim ki 233.500 TL verip manuel vitese sahip sis farı olmayan boş bir Passat almıyorsunuz. 1.5 TSi ACT ( 2 silindir kapatan) yeni nesil DSG şanzımana sahip 150 beygirlik bir Passat artık en boş modeli olarak marka tarafından kabullenildi. En azından şimdilik Türkiye’ye gelen en boş model budur.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir