Yeni Ford Maverick Tremor Tanıtıldı – Offroad Kabiliyetleri Arttı

Ülkemizde satılmayan ancak ABD’de çok sevilen Ford pickup modeli yenilendi. Ford, Temor modelinin oluşturulmasında kamuoyunun isteklerini dinliyor. Tahmin edeceğiniz üzere Yeni Ford Maverick Tremor da arazi performansını iyileştirecek şekilde yenilendi.

ford maverick tremor özellikleri

2023 Ford Maverick Tremor’un ön bölümündeki panjur tasarımı yenilenmiş. Karartılmış led farlar panjur ile birleşince çok karakteristik bir tasarım ortaya çıkmış. Turuncu renkli çeki kancaları da Tremor yazısını ön plana çıkaran bir detay olmuş. All-terrain lastikler 17 inçlik jantları çevirmiş.

Yeni Ford Maverick Tremor Özellikleri

250 hp beygir ve 375 nm tork üretebilen 2.0 litre EcoBoost dört silindirli motor araçta bulunuyor. Aslında güç değerleri normal model ile aynı duruyor. Tremor farkı ise araçta 4 çeker bulunması sayesinde oluşmuş. Ek olarak FX4 paketi ile bu modeli alırsanız yeni yay ve amortisörlere, çelikten yapılmış koruma plakaları ve yeni şanzıman soğutucusuna da kavuşabilirsiniz. Aynı zamanda normalinden 25 mm daha yükseltilmiş bir modele de sahip olabilirsiniz.

maverick tremor özellikleri

Maverick Tremor, zorlu arazi koşullarında gezinirken sürücü tarafından ayarlanan hızı korumak için kullanılabilecek olan Trail Control özelliğine de sahiptir. Sürüş modu seçici ile Tremor kullanıcılarına, farklı arazi şartlarında en iyi yol tutuşunu sunmak istiyor.

30.7 derece yaklaşma, 22.2 derece uzaklaşma ve 19.9 derece karın açısına sahip model offroad odaklı modeller kadar başarılı olmasa da bir önceki nesline göre iyileşmiş. Ülkemize gelir mi? Hayal kurmak serbest 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir