Xiaomi Mi Watch İlk Güncellemesini Aldı

Tasarımı ve fiyatı nedeni ile Apple Watch katili olarak isimlendirdiğim akıllı saat daha piyasada kendisini tam gösteremeden Xiaomi Mi Watch ilk güncellemesini aldı. Xiaomi Mi Watch isimli akıllı saati tanımıyorsanız özelliklerini anlattığım yazımı okumanızı öneririm.

Xiaomi Mi Watch İlk Güncellemesi

İlk güncelleme ile cihaz iOS desteğine kavuştu. Zaten tanıtım sırasında bu özellik var diyerek kullanıcılara pazarladın ve sonrasında bu özellik güncelleme ile geldi. Güzel bir hareket. Akıllı saat ile iOS cihazının sağlıklı bir şekilde bağlanabilmesi için App Store’dan Xiaomi Wear App uygulamasını indirmek gerekiyor.

Cihazda bulunan bildirim özelliğinde bazı hatalar varmış. Bu hatalar güncelleme ile giderilmiş. Akıllı saatin telefonlarla bağlantı tanımlanması sırasında bulunan hata ve ayalarda oluşan bazı donmaların yok edildiği bildirildi.

İlk bağlantıda oluşan hatalara rağmen cihazlarını bağlayabilen kullanıcıları tebrik ediyorum. Bu kadar fazla hataya sahip olmasına rağmen firmayı da tebrik ediyorum. Cihazı iPhone’a bağlayamadık, Android cihazlara bağlarken hatalar yaşadık. Bağlasak da bildirim almakta hata yaşadık. Oldu mu Xiaomi ?

Xiaomi’nin bu şekilde bir hamle yapmasına hem sevindim hem de üzüldüm. Üzüldüm çünkü bu hatalar ve eksikler ile piyasanın piyasaya çıkması büyük bir hataydı. Ancak seviniyorum en azından firma hatalarını fark etmiş ve olabildiğinde hızlı bir şekilde cihaz için ilk güncellemesini yolladı. Cihazı elinize alır almaz güncellemenizi öneririm yoksa cihazı aldığınıza pişman dahi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir