Xiaomi Mi Watch – Apple Watch Katili Tanıtıldı

Xiaomi gibi Çinli firmalar şüphesiz ki Apple’a göre piyasada çok daha ucuz fiyatlara ürün satıyor. Bunu tartışmaya değer bir konu olarak bile görmüyorum. Xiaomi, yeni akıllı saatini tanıttı. Xiaomi Mi Watch olarak isimlendirilen bu akıllı saat gövde ve arayüz tasarımı ile Apple Watch’u bana çok andırdı.

Xiaomi Mi Watch Özellikleri

Google Wear OS işletim sistemini kullanan akıllı saat MIUI arayüzüne sahiptir. Bu arayüzdeki tasarım Apple Watch arayüzüne bir çok benzerliğe sahiptir. Nabız sensörü, GPS ve 1.78 inç büyüklüğünde 410×410 piksel çözünürlükte kare şeklinde AMOLED ekran akıllı saatin teknik özellikleri içerisinde yer alıyor.

Xiaomi Mi Watch özellikleri

Snapdragon Wear 3100 işlemcisi akıllı saate güç veriyor. 570 mAh kapasiteli batarya bakalım bu akıllı saat üzerinde ne kadar başarılı olacak ? Rakamsal olarak baktığımız batarya kapasitesi Apple Watch’un yaklaşık 2 katına denk geliyor. Ancak hiç bir cihazın Apple cihazları kadar optimize edilmediğini düşünürsek pil ömrü insanda bir merak uyandırıyor.

Çin’de 185$ gibi bir fiyat ile bu cihaz piyasaya sunulacak. Bu demek oluyor ki ülkemizde yaklaşık 1.399 TL gibi bir fiyat ile satışa çıkabilir. Kullanıcılar bu fiyata 3. nesil Apple Watch ya da 4. nesil temiz ikinci bir Apple Watch almayı tercih mi eder bilemiyorum. Sonuçta Apple’ın sevmeyeni de fazla.

Fiyatı, güvenilirliği ve Apple Watch tasarımına benzerliği ile bence tercih sebebi olacak bir cihaz olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir