Windows İfadeler Menüsü – Windows Emoji Menüsü

Son günlerde sanal ortamda duygularımızı aktarmanın en kolay yöntemlerinden birisi olan ifadeler ya da İngilizce adı ile emojiler fark ettiyseniz her yere geldiler. Akıllı cep telefonumuzdan tutun kullandığımız web servislerine kadar her ortamda kendilerini gösterebiliyorlar. Windows ifadeler menüsü de Windows 10 güncellemeleri ile aslında hayatımıza girdiler.

Windows İfadeler Menüsü

Siz fark etmemiş olsanız bile kullanmakta olduğunuz Windows işletim sistemli bilgisayarda çok hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz ifadeler yani emoji menüsü bulunmaktadır. Bu menüyü hızlıca açmanın 2 yolu bulunmaktadır. Bunlardan ilki yazı yazdığınız yere gelip farenin sağ tuşu ile basmaktır. Farenin sağ tuşu ile bastıktan sonra karşınıza çıkan menüden Emoji seçeneğine basmanız gerekmektedir.

Windows Emoji Menüsü

İkinci yol ise ki benim daha çok kullandığım ve çalışma arkadaşım Can Çalışkan‘ın bana göstermiş olduğu yol Windows + . tuş kombinasyonu ile hızlı bir şekilde bu menüyü açabilirsiniz.

Windows tuşu da ne diyecek olursanız hepimizin bildiği başlat tuşudur. Hani basınca başlat menüsünü açan var ya heh işte o !

Benim gibi WhatsApp Web sayfasını kullanıyorsanız her ifade yollamak istediğiniz tab tab basarak o menüyü açmak ya da fareyi sürükleyip o menüyü açmak yerine hızlı bir şekilde Windows’un ifade menüsünü açabilirsiniz.

Bu ifadelerin gözükmesi için ilgili cihazda ya da yazılımda codec desteği olması gerektiğini de hatırlamakta fayda var. Aksi taktirde ifadeler karşı tarafta kutucuk içinde soru işareti şeklinde gözükecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir