WhatsApp Yurt Dışı Görüntülü Arama Ücretli mi ?

Teknoloji dünyayı küçülttükte dünya genelinde yaşayan herkes arasındaki mesafeyi de git gide azaltıyor. İnternetin mobil cihazlarda kullanım oranının artması ile artık herkes her saniye çevrimiçi oluyor ve bir biri ile iletişimde kalabiliyor. Bunun en büyük katkısı şüphesiz anlık mesajlaşma uygulamalarıdır. Uzaktaki sevdiklerimizle teknoloji sayesinde hasret gidermenin en kolay yolu video görüşmesidir. Video görüşmesi operatör üzerinden yapılınca ücretli olan bir servistir ancak WhatsApp yurt dışı görüntülü arama ücretli mi?

WhatsApp Yurt Dışı Görüntülü Arama Ücretli mi ?

İsterseniz operatörünüzün hücresel veri bağlantısı üzerinden isterseniz de Wi-Fi ağı üzerinden WhatApp yurt dışı görüntülü arama yapın bu işlem tamamiyle ücretsizdir.

İlk zamanlarda kendisini iPhone BBM’i olarak tanıtan WhatsApp artık anlık mesajlaşma uygulamalarının en çok kullanılanı oldu. Kullanımı o kadar yaygınlaştı ki SMS kullanım oranından daha yüksek bir kullanım oranı var.

İnsan merak ediyor. Kullanım oranı bu kadar yüksek olan bir servis nasıl para kazanıyor diye. Normal şartlarda para vermiş olduğumuz ya da kullanım tarifemiz olan ve bu tarifeyi de parayla satın almış olduğumuz hizmetleri bize nasıl ücretsiz sağlıyor diye.

İnanması zor ancak WhatsApp üzerinden yurt dışı ve yurt içine yapacağınız tüm sesli aramalar, videolu aramalar ve medya gönderimi şimdilik tamamen ücretsizdir. Bu gönderim ya da arama işlemini eğer telefonunuzun hücresel verisi üzerinden yaparsanız internet paketiniz azalacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir