WhatsApp Android Parmak İzi Geliyor Sonunda

WhatsApp Android parmak izi ile açma işlemi kullanıcıların en başından beri istediği özelliklerden birisiydi. Tabi ben pek aramıyordum bu durumun yokluğunu. Sonuçta telefonun kilidini açtık bir kere yeniden çeşitli uygulamalar için neden parmağımı okutayım ki ? FBI bilgileri bulunmuyor bu telefonda sonuç olarak.

Şimdilik sadece WhatsApp’ın Android uygulamasının beta versiyonu için gelen bu güncellemeyi kullanabilmek için biraz beklemeniz gerekiyor. Şu anda sadece beta WhatsApp kullanıcıları tarafından kullanılıyor. Uygulamanın açılışında parmak izi açılışı 3 opsiyon seçeneğine sahip:

  • Anında,
  • 1 dakika sonra,
  • 30 dakika sonra.

Uygulamadan çıktıktan hemen sonra, 1 dakika sonra ve 30 dakika sonra uygulama sizden parmak izi isteyecektir. Çok sık WhatsApp’a giriyorsanız bu seçeneği uzun süre dilimi olarak seçeceğinizi tahmin ediyorum. Sonuç olarak WhatsApp’a sık giren birisinin anında seçeneğini seçip kendisini ve telefonunu gereksiz yere yorması çok saçma olabilir.

WhatsApp Android Parmak izi güncellemesi gelene kadar bir çok anlamsız yerlerde reklam çıkaran parmak izi uygulamalarının önüne geçilir diye ümit ediyorum.

Bana kalırsa her uygulamayı açarken parmak izi istemek gereksiz yere zaman kaybıdır. Telefonun kilidi açıldıktan sonra başkasına verdiyseniz zaten o kişinin tüm özelinizi göreceğini göze almalısınız. Gereksiz yere her uygulama açılışında gereksiz parmak izi güvenlik önlemleri alarak ne kendinizi ne de telefonunuzu yormanızı önermem. Ancak biliyorum ki ülkemizde herkes kendi datalarının başkaları tarafından incelendiğini sanıyor.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir